A V J BELEGGEN De omvang van het door de Rabobank Groep voor klanten beheerde en bewaarde vermogen steeg in 1999 met 24 miljard (27%) tot 113 miljard. De toename is voor 21 miljard bewerkstelligd door koerswinsten op de onderliggende waarden en voor 3 miljard het gevolg van in- en uitstroom van middelen. 32 Rabobank Groep Jaarverslag 1999 Binnen de Rabobank Groep is Robeco het centrum voor vermo gensbeheer. Schreden Co is het competentiecentrum voor particu lier vermogensbeheer in Nederland. International Private Banking Trust is het competentiecentrum voor internationaal particulier ver mogensbeheer. Robeco Groep De Robeco Groep beheert een groot aantal beleggingsfondsen. Robeco NV is het grootste aandelenfonds in Europa. Met de brede variëteit aan beleggingsfondsen komt de Robeco Groep vooral tegemoet aan de wensen van particuliere beleggers. Door beleggers werd voor 1,6 mil jard ingelegd op in 1999 geïntroduceerde fond sen. Het meest succesvol waren de RG Rente MAXX Funds met een inleg van 0,7 miljard. Daarnaast was ook sprake van geslaagde intro ducties van de volgende fondsen: RG Duurzaam Aandelen Fund; RG Euroland Aandelen Fund; RG Euro Stoxx 50 Garant Fund okt 99/06; RG High Yield Obligatie Fund; RG AEX Garant Fund dec 99/06 De dienstverlening aan instituten bestaat uit individueel vermogensbeheer. Ook beheert Robeco een aantal fondsen waarin alleen insti tuten beleggen. Voor de distributie van haar producten gebruikt Robeco een aantal kanalen waaronder de lokale Rabobanken, het eigen directe kanaal Robeco Advies en het institutio nele kanaal Robeco Institutional Asset Management (RIAM). De omvang van het door de Robeco Groep beheerde vermogen nam in 1999 met 24,6 miljard (30%) toe tot 107,2 miljard. De groei werd vooral gerealiseerd door uitzonderlijk goede beleggingsresultaten. Het voor institutio nele beleggers beheerde vermogen groeide met 30% tot 65 miljard. Het beheerde vermogen in het retailbedrijf nam met 30% toe tot 42 miljard. Het aandeel daarin van beleggende klanten van lokale Rabobanken steeg in 1999 met 34% tot 10,4 miljard. Het operationele resultaat van de Robeco Groep nam met 63 miljoen (93%) toe tot 132 miljoen. De eind 1998 overgenomen Amerikaanse vermogensbe heerder Weiss, Peck Greer had een belang rijk aandeel in deze groei. International Private Banking Trust Op 1 januari 1999 werd International Private Banking Trust opgericht. In dit onderdeel van Rabobank Nederland zijn private-banking- activiteiten van Rabobank International en Robeco samengebracht. International Private Banking Trust beheert in het buitenland ver mogens voor vermogende particuliere klanten. Beleggen 33 De omvang van het beheerde vermogen bedroeg eind 1999 11,5 miljard. Dat is een toename met 2,8 miljard (32%) ten opzichte van de omvang van de beheerde vermogens per eind 1998 van de toen nog separate onderdelen. In 1999 realiseerde International Private Banking &C Trust een operationeel resultaat van 23 miljoen. Schretlen Co Schretlen &c Co is de private bank van de Rabobank Groep voor vermogende particulieren in Nederland. Haar activiteiten vormen een aanvulling op het dienstenpakket van de lokale banken. Daarnaast richt Schretlen &c Co zich op kleine en middelgrote institutionele beleggers. Het door Schretlen &c Co beheerde vermogen bereikte eind vorig jaar een omvang van 4,4 miljard, 0,6 miljard (16%) meer dan eind 1998. Er is sprake van een groeiende behoefte van vermogende klanten aan persoonlijke dienstverlening. Om de specifieke kwaliteiten van haar dienstverlening dichter bij de klanten te brengen zal Schretlen &c Co naast haar bestaande kantoren in Amsterdam, Waalre en Antwerpen, in 2000 nieuwe vestigingen openen in Apeldoorn, Heerenveen en Rotterdam. Schretlen Co realiseerde in 1999 een opera tioneel resultaat van 14 miljoen. Voor het aanbrengen van klanten werd daarvan 11 miljoen doorgegeven aan lokale banken. Beleggen via de lokale banken Steeds meer klanten van de lokale Rabobanken zijn actief op de beurs of beleggen in fondsen van de Robeco Groep. In 1999 nam dit aantal beleggende klanten toe met bijna 50.000 (12%) tot 482.000. De omvang van het voor deze klanten bewaarde vermogen nam met 5,0 miljard (20%) toe tot 30,5 miljard. Klanten van lokale banken plaatsten in 1999 2,20 miljoen effecten- en optieorders. Dat is het op één na hoogste orderaantal dat in een jaar is gerealiseerd. Alleen in het uitzonderlijk drukke beleggingsjaar 1998 lag dit aantal met 2,65 miljoen nog hoger. Bij het plaatsen van orders kunnen klanten zich laten adviseren of zij kunnen hun opdrachten zelf direct doorgeven via de Rabo Orderlijn (telefonisch) of internet. Voor de klant is het zelf rechtstreeks beleggen goedkoper. Hiermee is tevens een deel van het succes verklaard. In december 1997 was het aandeel van de rechtstreekse beleggingsorders via de Rabo Orderlijn en internet samen 25%. In de laatste maand van 1998 was dat opgelopen tot 36% en in december 1999 al tot 44%. Vooral beleg gen via internet ontwikkelt zich spectaculair. Eind 1999 werd 14% van het aantal orders via internet aangeleverd. Steeds meer beleggingsorders rechtstreeks Bijgaand overzicht laat zien hoe het aandeel van de rechtstreekse beleggingsorders via de Rabo Orderlijn en via internet de laatste driejaar is toegeno men. Verdeling beleggingsorders (in procenten) 75 I 1997 Advies Internet Rabo Orderlijn

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 18