Gilde Investment Management Gilde Investment Management voorziet onder nemingen van risicodragend kapitaal. Door gespecialiseerde investeringsfondsen (onder meer Gilde IT, Gilde Buy Out en Gilde Participaties) waarin ook derden participeren, zoals institutionele beleggers, wordt risicodra gend kapitaal in ondernemingen geïnvesteerd. Gilde Investment Management beheert deze fondsen. Het beleid is erop gericht de fondsen en het aandeel van derden in de fondsen in de komende jaren uit te breiden. In december 1999 is een tweede IT-fonds opge richt waarin naast de Rabobank Groep onder meer Microsoft Nederland deelneemt. Begin 2000 volgt een tweede buy-outfonds. De investeringen in 1999 bedroegen 230 (107) miljoen. De waarde van de portefeuille was eind 1999 495 (276) miljoen. Inclusief de waardestijgingen lag het resultaat van Gilde op 48 miljoen. Bij de kredietverlening aan de agrarische sector wordt onderscheid gemaakt in bedrijven in de voedings- en agrisectoren en in de primaire agrarische bedrijven in de land- en tuinbouw. Kredietgroei in voedings- en agrisector: de groei van de kredietverlening in de agrari sche sector werd in 1999 grotendeels gereali seerd bij ondernemingen in de internationale voedings- en agrisector. De kredietverlening aan deze sector nam met 2,8 miljard (23%) toe tot 15,0 miljard. Meer krediet in primaire land- en tuinbouw: ook in de primaire agrarische sector, de land en tuinbouwbedrijven, was sprake van een groeiversnelling. De kredietverlening steeg met 0,9 miljard tot 15,0 miljard. Dat is een toe name met 7% in 1999. Oorzaken hiervan zijn onder meer tegenvallende varkensprijzen en hogere prijzen die betaald moeten worden voor quota en grond. AGRARISCH De agrarische sector heeft van oudsher een belangrijke plaats bij de Rabobank Groep. Uit marktonderzoek in 1999 blijkt dat 87% van de boeren en tuinders in Nederland de Rabobank als hun huisbankier beschouwen. Kredietverlening agrarische sector Klanten in de agrarische sector leenden in 1999 3,7 miljard meer dan in 1998. Deze toename met 14% bracht de omvang van deze krediet portefeuille op 30,0 miljard. In 1998 groeide deze nog met 5%. Kredietverlening agrarische sector (in miljarden euro's) 1997 1998 1999 Primair agrarisch Voedings-en agris Herijking agrarisch beleid Met het oog op snelle veranderingen in de agrarische sector heeft de Rabobank haar agra risch beleid in 1999 herijkt. De jaarlijkse afna me van het aantal agrarische bedrijven gaat gepaard met een groei van het aantal grote bedrijven. Deze stellen steeds hogere eisen aan de financiële dienstverlening. Uitkomst van de herijking was dat Rabobank haar positie als moderne agrarische kennisbank wil handhaven. Expertise op het terrein van agrarische bedrijvigheid en betrokkenheid bij haar klanten zijn daarbij vereisten. Daartoe zal extra aandacht worden gegeven aan de rol van agrarische bedrijfsadviseurs, het formeren van bovenlokale agrarische teams en deelname aan netwerken. Ook zal de binding met agrarische relaties worden versterkt via scherpe tarieven en bevordering van de slagkracht bij financie- ringsaanvragen en bedrijfsverplaatsingen.

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 16