ontwikkeling en bankieren. Het tracht een bijdrage te leveren aan de discussie over duurzame ontwikkeling en de relatie daarvan met de financiële dienstverleningen in het bijzonder met de Rabobankorganisatie. Het gaat in op de vele stappen die nu reeds binnen de organisatie worden genomen in de richting van duurzaam bankieren, op de daarbijbehorende dilemma's en op vormen van financiële dienstverlening die duurzame ontwikkelingen stimuleren. Ook de opzet van innovatieve fondsen, het ontwikkelen van leaseconstructies voor duurzame energie en het vormgeven van een 'groen' rente- en beleggingsfonds komen aan de orde. Het boek is met name geschreven om een bijdrage te leveren aan de interne bewust wording en veranderingsprocessen die nodig zijn om onze organisatie geleidelijk om te vormen tot een steeds meer op duurzame leest geschoeide organisatie. Daarbij biedt het boek handvatten voor gedachtewisseling binnen de organisatie, met onze leden en klanten en met belangenorganisaties en de overheid. Klanten helpen bi] duurzame ontwikkeling Naast de interne inspanningen van de Rabobankorganisatie op het terrein van duurzame ontwikkeling en een schoner milieu wil de Rabobankorganisatie ook inspanningen leveren om duurzaamheid en vergroting van het milieubewustzijn bij haar klanten te bevorderen. Stimulering van innovatie en onderzoek Om op duurzame ontwikkeling geënte innovaties en onderzoek te steunen, speelt de Rabobankorganisatie onder andere een rol in het'Platform Duurzame Voeding'. In dit platform werken marktpartijen ideeën uit ter stimulering van duurzame ontwikkeling in de gehele keten. In dit licht past ook haar deelname aan het door Greenpeace geïnitieerde 'Solaris Project'ter bevordering van het particuliere gebruik van zonnecellen voor de opwekking van elektriciteit. Hiervoor is een samenwerkingsovereenkomst gesloten waarin de Rabobank, Shell Solar.Stork Infratechniek, milieu organisatie Greenpeace en advies- en ontwikkelcentrum Ecofys participeren.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 70