Bij de forse groei van de activiteiten ten behoeve van haar klanten nam het balanstotaal van de Rabobankorganisatie toe met 29% en kwam op 550 miljard. Hierbij wist de Rabobankorganisatie de BIS-ratio's van het totaal vermogen en het kernvermogen op het zelfde hoge niveau van respectievelijk 11% en 10% te handhaven. In het verslagjaar werd een 8% hoger nettoresultaat behaald van 2,1 miljard. De groei van de financiële dienstverlening ging gepaard met uitbreiding tot een totaal van bijna 50.000 betrokken medewerkers in binnen- en buitenland. Om ook in de toekomst in te kunnen spelen op nieuwe klantbehoeften, is de synergie tussen lokale Rabobanken en gespecialiseerde concernonderdelen in 1998 verder versterkt. Want juist dit samenspel maakt de Rabobankorganisatie tot een deskundige en gewaardeerde intermediair, zowel in Nederland als internationaal. Behalve aan de groei van de financiële dienstverlening hebben velen binnen en buiten de organisatie in 1998 een persoonlijke bijdrage geleverd aan de jubileumviering van de Rabobankorganisatie, alsmede aan onze coöperatieve vernieuwing. Door contacten tussen klanten, medewerkers, bestuurders, toezichthouders, vrijwilligers en maatschappelijke organisaties zijn in 1998 tal van bruggen geslagen tussen bank en maatschappij. Wij bedanken hierbij allen voor hun buitengewone inspanningen om gestalte te geven aan de rol van de Rabobankorganisatie in haar omgeving. Deze rol is nog eens vast gelegd in het ambitiestatement dat in dit jaarverslag is opgenomen. Samen met gemotiveerde medewerkers sterkt dit alles ons vertrouwen dat de coöperatieve Rabobankorganisatie uitstekend is toegerust om bruggen te slaan naar de toekomst. Herman Wijffels, voorzitter van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland Wim Meijer, voorzitter van de Raad van Beheer van Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 6