aankoopbeleid dat is geconcentreerd op de laatste drie generaties Nederlandse kunstenaars, krijgt de collectie van de Rabobankorganisatie steeds meer gestalte.Tegen deze achtergrond zijn in 1998 op initiatief van de Rabobankorganisatie drie tentoonstellingen mogelijk gemaakt van toonaangevende representanten van deze generaties, te weten de kunstenaars Ad Dekkers, René Daniëls en Micha Klein. Hun werk was te zien in respectievelijk het Van Abbemuseum in Eindhoven, het Stedelijk Museum in Amsterdam en het Groninger Museum. De Rabobankorganisatie heeft ook een langjarige relatie met de'Prix de Rome', een hooggewaardeerde prijs voor kunstenaars onder de 35 jaar. Daarnaast heeft Rabobank een meerjarige verbintenis met het Nationale Jeugd Orkesten het 'Oerol Theaterfestival' op Terschelling. Op muzikaal terrein genieten de Robeco Zomerconcerten in het Concertgebouw in Amsterdam inmiddels internationaal bekendheid. Verder beschikken de ruim 3 miljoen houders van een Rabobank-europas tevens over een Museumjaarkaart, die gratis toegang biedt tot veel Nederlandse musea. Deze verbintenis met de Stichting Museumjaarkaart is evenzeer een voorbeeld van de wijze waarop de Rabobankorganisatie wil bijdragen aan het overdragen van kennis van kunst en cultuur. Medewerkers, markt en maatschappij Uit het voorgaande overzicht blijkt de ambitie van de Rabobankorganisatie om mensen te willen helpen bij economische activiteiten en maatschappelijke projecten in de omgeving waar zij actief is. Niet alleen vele Nederlanders en gemeenschappen in het buitenland, maar ook de medewerkers van de Rabobankorganisatie zelf beleven veel plezier en voldoening aan onze betrokkenheid bij dergelijke initiatieven. Dit sterkt de Rabobankorganisatie in haar maatschappelijke betrokkenheid. De Rabobankorganisatie en de natuurlijke omgeving "De Rabobankorganisatie vindt dat een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn een zorgvuldige omgang met natuur en leefmilieu vergt" zo is in het ambitiestatement verwoord. Dit houdt in dat de Rabobankorganisatie haar eigen handelen toetst aan de normen van duurzaamheid en zicht houdt op de gevolgen van haar financiële dienstverlening voor de ontwikkeling van de omgeving. Binnen haar bancaire mogelijkheden en verantwoordelijkheden wilde Rabobankorganisatie zich inzetten om (financiële) oplossingen en nieuwe ontwikkelingen te stimuleren die bijdragen aan een schoner milieu en een duurzamer ontwikkeling. In 1998 heeft de Rabobankorganisatie verdere stappen gezet om het denken over duurzaamheid nog systematischer bij haar dienstverlening te betrekken. De Stafgroep Duurzame Ontwikkelingen, die werd opgericht in januari 1998, vervult een actieve rol bij het vertalen van het begrip 'duurzame ontwikkeling' naar onze bedrijfsinterne milieuzorg, financiële dienstverlening en maatschappelijke activiteiten. Als een van de eerste grote financiële instellingen in ons land ondertekende de Rabobankorganisatie in 1997 de'UNEP Verklaring' (United Nations Environment Programme) voor banken over milieu en duurzame ontwikkeling. In dit kader is in 1998 een rapportage gemaakt om de activiteiten van de Rabobankorganisatie op het terrein van duurzame ontwikkeling in kaart te brengen. Deze dient als basis voor de verdere ontwikkeling van activiteiten en beleid. Hierna is een aantal van onze activiteiten op het gebied van duurzame ontwikkeling beschreven.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 67