ontwikkelingsprocessen. Daarnaast doen (inter)nationale ontwikkelings organisaties steeds vaker een beroep op de bancaire en coöperatieve kennis van de Rabobankorganisatie. Vanuit de coöperatieve achtergrond en de maatschappelijke betrokkenheid van de Rabobankorganisatie zet de Stichting Steun door Rabobanken zich in om nationaal en internationaal mensen een volwaardige plaats in de samenleving te geven. Coöperatie en maatschappelijke betrokkenheid houden immers niet op bij werkgebied- of landsgrenzen. De SSR ontvangt haar middelen op vrijwillige basis van de lokale Rabobanken waarna Rabobank Nederland het binnengekomen bedrag verdubbelt. In het afgelopen jaar werd bijna 8 miljoen beschikbaar gesteld aan 135 projecten in binnen- en buitenland. Conform de daarover gemaakte afspraken ging het grootste deel, bijna 6 miljoen, naar projecten in ontwikkelingslanden. Binnen Nederland ondersteunt de SSR vooral projecten voor gehandicapten, waarvoor (nog) geen reguliere financiering te verkrijgen is. Meestal gaat het om het realiseren van een zinvolle dagbesteding voor mensen die vanwege een handicap niet volwaardig aan het arbeidsproces kunnen deelnemen. Als voorbeeld geldt een zorgboerderij in de omgeving van Enschede waar geestelijk gehandicapten, tezamen met langdurig werklozen, asielzoekers en (ex-)psychiatrisch patiënten, de zorg hebben voor werkzaamheden in het agrarisch bedrijf en het landschapsonderhoud van een omvangrijk landgoed. In Zeist,Tilburg, Alkmaar, Rotterdam en Amsterdam werden projecten ondersteund waardoor jongeren die op een of andere manier de aansluiting bij de samenleving zijn kwijtgeraakt, weer zicht krijgen op een zelfstandig bestaan. Voor doven, mensen met een ernstige huidaandoening en chronisch zieken werden projecten gesteund om de onderlinge communicatie en de communicatie met derden te bevorderen. Emancipatoire ontwikkelingen staan ook centraal in landen met een minder ontwikkelde economie. Om hieraan gestalte te geven ondersteunt de SSR

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 64