dienstverlener wil de Rabobankorganisatie in dit proces blijven bijdragen aan het realiseren van de ambities van zowel particuliere als zakelijke klanten. Toekomst door Samenspel Vanuit haar rijke traditie op het terrein van maatschappelijke verbondenheid heeft de Rabobankorganisatie haar jubileumjaar aangegrepen om onder het motto Toekomst door Samenspel'op lokaal en nationaal niveau een groot aantal projecten te starten die een echte bijdrage leveren aan de kwaliteit van de maatschappelijke omgeving. Hiermee is concreet vorm en inhoud gegeven aan de in 1998 gemoderniseerde coöperatieve missie. Medewerkers van lokale Rabobanken, Rabobank Nederland en haar bedrijfsonderdelen, en ook medewerkers van buitenlandse kantoren werden in het jubileumjaar uitgenodigd om met klanten en maatschappelijke organisaties in gesprek te gaan over bundeling van krachten voor activiteiten en projecten die inspelen op wensen en behoeften uit de eigen omgeving. Deze aanpak heeft geleid tot honderden initiatieven met een enorme variëteit. Zowel de betrokkenheid bij de maatschappelijke omgeving, als de band tussen medewerkers en de bank en tussen medewerkers onderling zijn hierdoor versterkt. Talrijk waren de projecten op het gebied van duurzaamheid, vrijwilligers werk, welzijn, kennisoverdracht, kunst, cultuur, recreatie en sport. Ook werden initiatieven ontplooid op het terrein van de multiculturele samenleving, de leefbaarheid van de grote stad en de relatie tussen de agrarische sector en de samenleving. Veel aandacht was er voor projecten van en voor jongeren, terwijl op tientallen plaatsen cursussen werden georganiseerd om ouderen met het gebruik van computers vertrouwd te maken. Grote verscheidenheid aan projecten Ter illustratie van de breedte en diversiteit volgt hier een kleine greep uit de activiteiten: De Rabobanken in de regio Zuidoost-Brabant organiseerden in het kader van het 100-jarig bestaan het project'Spelenderwijs Ondernemen'. Hieraan is deelgenomen door een scala aan (startende) ondernemers uit de agrarische sector en het klein-, midden- en grootbedrijf, alsmede door maatschappelijke organisaties, klanten en niet-klanten, bestuurders en medewerkers van de Rabobanken. Via bijeenkomsten en werkgroepen wisselden de deelnemers kennis en ervaringen uit, waarbij gemengde teams praktische ondernemers vraagstukken in spelvorm oplosten. In onder meer Olst, Gennep en Midden-Groningen namen lokale Rabobanken het initiatief voor een jongerenplatform onder de naam 'Orakel Spektakel'. Jongeren konden tijdens bijeenkomsten hun toekomstwensen presenteren aan de gemeente en het bedrijfsleven. Het resultaat is dat de gemeenschap meer oog en oor krijgt voor de wensen van jongeren en dat concrete activiteiten gerealiseerd worden, van het opzetten van een jongerenraad tot het aanleggen van een skatebaan. In de Schilderswijk in Den Haag ontwikkelden een middelbare school en de lokale Rabobank samen een lesprogramma waarin leerlingen kennis konden maken met het gebruik van computers en internet. Om startende ondernemers na de eerste stap ook moreel te blijven steunen is in Bergen op Zoom een ondernemerssociëteit van start gegaan. Rabobank Rotterdam creëerde ruimte voor een 'ondernemershuis'in het eigen bankgebouw. Met het beschikbaar stellen van een personenbus bracht leasemaatschappij De Lage Landen de vervoerscapaciteit van de stichting voor ouderenvervoer 'De Witte Raaf' in Eindhoven op peil. De Rabobankorganisatie heeft van oudsher een sterke band met de landbouw en de ontwikkelingen op het platteland. In het jubileumjaar werden dan ook diverse initiatieven ondersteund ten behoeve van de agrarische sector. Een voorbeeld daarvan is de bijdrage van de Rabobankorganisatie aan de themacampagne'Ondernemers van Nature'. Samen met de land- en tuinbouworganisaties werden in dit kader activiteiten opgezet die de dialoog tussen de agrarische sector en de rest van de samenleving stimuleren over onderwerpen als de groene ruimte,

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 62