Benoemingen Op de Algemene Vergadering van 11 juni 1998 zijn mevrouw W.M. Frijlink-van de Ven en de heren prof. dr. J. Bilderbeek, J. van der Worp, A.J.A.M. Vermeer, P.L.A. van Horen, ing. B.P.S. de Boer, A.Th. te Bokkel, P.W. Brouwer en H.P. Wokke afgetreden. De Raad van Toezicht spreekt zijn erkentelijkheid uit voor de door hen aan Rabobank Nederland bewezen diensten. De heer M.J. Varekamp was periodiek aftredend en is herbenoemd. Daarnaast zijn mevrouw mr. Y.C.M.T. van Rooy en de heren prof. dr. N.H. Douben, voormalig lid en secretaris van de Raad van Beheer, prof. mr. S.E. Eisma, ir. H.C. Scheffer en prof. dr. ir. A.W. Veenman benoemd. De huidige samenstelling sluit goed aan bij de gewijzigde taakstelling van de Raad van Toezicht, zoals deze als gevolg van de uitkomsten van de interne discussie over de organisatie van het bestuur en toezicht in de statuten is opgenomen. Utrecht, 2 maart 1999 Raad van Toezicht ir. D. Luteijn prof. dr. A.H. van der Zwaan drs. H.G.J. Hermsen M.J. Varekamp M.A. Bierens prof. dr. N.H. Douben prof. mr. S.E. Eisma mr. Y.C.M.T. van Rooy ir. H.C. Scheffer prof. dr. ir. A.W. Veenman De Rabobankorganisatie en de maatschappelijke omgeving De Rabobankorganisatie is in de afgelopen 100 jaar groot geworden door het verlenen van de best mogelijke financiële diensten, waarbij haar optreden zich kenmerkt door een intensieve verbondenheid met haar omgeving. Deze omgevingsbewuste manier van ondernemen richt zich niet alleen op een uitstekend producten- en dienstenpakket voor haar klanten, maar evenzeer op tevreden medewerkers en een zorgvuldige omgang met haar omgeving. De organisatie wil ook in de toekomst klantwaarde leveren en vanuit haar rol als financiële dienstverlener waar mogelijk actief bijdragen aan de ontwikkeling van welvaart en welzijn. Als coalitie van klanten en medewerkers wil de Rabobankorganisatie werken aan het scheppen van waarde voor haar klanten. Via haar financiële dienstverlening draagt zij direct en indirect bij aan het realiseren van ambities van klanten. Behalve via de bancaire activiteiten is de Rabobankorganisatie ook op andere wijzen betrokken bij ontwikkelingen in de samenleving. Ze brengt dat tot uitdrukking via vele vormen van steun aan maatschappelijke activiteiten. De in steeds bredere kring gedragen visie op maatschappelijk bewust ondernemen past bij de traditie van de Rabobankorganisatie. Na een periode van productoriëntatie, gevolgd door een periode van marktoriëntatie die kenmerkend was voor de afgelopen tijd, wint de maatschappelijke oriëntatie ook voor de Rabobankorganisatie nog verder aan betekenis. Nieuw evenwicht zal gevonden moeten worden tussen economische, sociale en ecologische doelen, waarbij medewerkers, markt en maatschappij elk hun eigen eisen stellen aan een onderneming. Vanuit haar rol als financiële

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 61