Daarnaast bestaat een Beroepscommissie. Deze tweede commissie bereidt de beslissing van de Raad van Toezicht voor in de gevallen waarin - op grond van de statuten of andere regelingen - beroep op de Raad van Toezicht openstaat. De derde is een Benoemings- en Honoreringscommissie. Daarnaast zijn in het Reglement de verschillende taken van de Raad van Toezicht nader uitgewerkt; naast de statutaire toezichthoudende taken kan hierbij gedacht worden aan de taken die de Raad van Toezicht heeft op grond van richtlijnen van De Nederlandsche Bank. In 1998 heeft de Raad van Toezicht zeven keer vergaderd. In het kader van de coöperatiediscussie en de discussie over Corporate Governance is onder andere aandacht besteed aan het rapport van de commissie-Peters, de rol van de Raad van Toezicht, profielschets en rooster van aftreden voor de Raad van Beheer en de Raad van Toezicht alsmede aan een aantal onderwerpen met betrekking tot de implementatie van de coöperatiediscussie bij de aangesloten banken. Terugkerende onderwerpen zijn de financiële kerncijfers, waaronder jaarrekeningen en halfjaarcijfers, het accountantsrapport en de managementletter. Tevens wordt aan de hand van rapportages van de Hoofddirectie aandacht besteed aan de gang van zaken binnen de Rabobankorganisatie alsmede aan de ondernemingsdoelstellingen, de strategie, de daaraan verbonden risico's en de mechanismen tot beheersing van risico's van financiële aard. In 1998 is onder andere bijzondere aandacht besteed aan het kredietrisicobeleid en het renterisicobeleid.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 60