-Sb;-. - 11 Rabobank en de Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk (NOV) publiceren 'Het Wiel, een creatieve gids voor organisaties met vrijwilligers'. De langjarige 13 samenwerking met de NOV is er op gericht om vrijwilligers- werk op eigentijdse wijze te profileren en om professionali- 14 sering van vrijwilligerswerk te ondersteunen. - 15 De gesprekken tussen de Rabobank en Achmea over een fusie zijn afgebroken, nadat de verschillen in opvatting om tot één geïntegreerde groep te komen 18 onoverbrugbaar bleken. - 19 - 20 - 21 Robeco kondigt de introductie aan van het RG DuurzaamAandeien Fund, het eerste aandelenfonds dat uitsluitend belegt in ondernemingen die op duurzame wijze 23 produceren. De uitgifteprijs bedraagt 50 per aandeel. - 24 Als stimulans voor nieuwe activiteiten gericht op klantwaarde en maatschappelijke betrokkenheid ontvangen medewerkers en geïnteresseerden het boek'Toekomst 29 door Samenspel'. Deze compilatie van samenspelactiviteiten vormt de afsluiting van het jubileumjaar van de Rabobankorganisatie. - 30 Na invoering in haar computersystemen van de vandaag vastgestelde eurokoers, waarbij €1 2,20371, is de Rabobankorganisatie volledig 'europroof'. Het realiseren van klantwaarde impliceert zodanige oplossingen voor de financierings behoeften van onze relaties, dat het daaruit voortvloeiende kredietrisico aanvaardbaar is. Uitgangspunt bij de behandeling van aanvragen voor verstrekking, verhoging of verlenging van een krediet is een diepgaande beoordeling van de bedrijfsspecifieke omstandigheden, van de financiële kracht en van de integriteit en het toekomst perspectief van de debiteur. Momenteel wordt aan eventuele millenniumproblemen bij cliënten de nodige aandacht besteed. De financiële analyse vindt plaats door functionarissen die onafhankelijk zijn van de commercieel verantwoordelijken. Door middel van een stelsel van beslissingsbevoegdheden passeren grotere kredietaanvragen verscheidene kredietcommissies. Voor kredietaanvragen van grote omvang vindt besluitvorming op het hoogste niveau binnen de organisatie plaats. De ontwikkeling van de kredietrisico's op individueel klantniveau wordt gevolgd aan de hand van periodieke revisies en toetsing aan gestelde zekerheden en kredietvoorwaarden. Daarnaast wordt de ontwikkeling van het risicoprofiel op portefeuilleniveau bewaakt, waarbij mede op basis van interne risicoclassificaties aansluiting wordt gezocht bij meer modelmatige benaderingen. Gespecialiseerde afdelingen formuleren het kredietrisicobeleid, ondersteunen lokale activiteiten, bereiden kredietbeslissingen voor en monitoren de kredietportefeuille. Een gespecialiseerde eenheid van de interne accountantsdienst onderzoekt doorlopend de kwaliteit van de financieringsorganisatie en de ontwikkeling van het risicoprofiel. Voor de beheersing van landen risico's worden interne limieten per land gehanteerd. Besluitvorming daarover vindt op het hoogste niveau binnen de organisatie plaats op basis van adviezen van de landenlimietencommissie. Voor de vorming van voor zieningen worden de uitzettingen per land allereerst op individueel debiteurenniveau beoordeeld. Daarbij spelen de economische omstandigheden in het betreffende land een belangrijke rol. Indien er bovendien een direct transferrisico voor dat land aan de orde is, worden zonodig additionele landenrisicovoorzieningen getroffen.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 58