De lokale Rabobanken in Zuidoost-Brabant en Rabobank Nederland sponsoren 'NEC Wheelchair Tennis Masters' in Eindhoven, waar de internationale top van het rolstoeltennis strijdt om de hoogste eer. Het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) en de Rabobank ondertekenen een samenwerkingscontract als opmaat voor het project'Puzzelen met de Ruimte'. Bedoeling is dat coalities van boeren, burgers, overheden en natuur- en milieu organisaties de dialoog tussen stad en platteland versterken. Eerste notering van het RG YoungDynamic Fund van Robeco op een koers van 25 aan de AEX-effecten- beurs. Dit eerste Nederlandse beleggingsfonds speciaal voor jongeren belegt wereldwijd in aandelen van bedrijven die de jeugd aanspreken en goede winstvooruitzichten hebben. Rabobank International verlengt haar contract als hoofdsponsor met de Koninklijke Nederlandse Hockeybond tot 1 juli 2001. Private bank Schretlen Co opent haar tweede vestiging in Nederland te Waalre (bij Eindhoven). Door samenwerking met de lokale Rabobanken in het zuiden van Nederland willen zij hun klanten nog beter kunnen bedienen. Rabobank hanteert per 1 januari 1999 een uniform en verlaagd tarief bij aan-en verkoop van aandelen in de tien eurolanden buiten Nederland. Dit hangt samen met het wegvallen van valutarisico's bij invoering van de euro. Rabobank stimuleert de 'eurobeleggers' met deze lagere eenheidstarieven. kredietverlening,waarbij de laatste jaren, inclusief het verslagjaar, het zwaarst wegen. Voor 1998 is deze post door de sterk toegenomen debi teurenrisico's in Zuidoost-Azië uitgekomen op 750 (560) miljoen. Resultaat De turbulente omstandigheden op de financiële markten in het derde kwartaal en de verder verkrappende rentemarge hebben een beperkt remmende invloed gehad op de groei van het resultaat. Het bedrijfsresultaat voor belastingen steeg met ƒ213 miljoen (7,5%) tot 3.069 miljoen. Als gevolg van de ontwikkelingen in met name Zuidoost-Azië werd de stijging van het nettoresultaat gedrukt, maar kwam desondanks uit op een in deze omstandigheden tevredenstellende 8,1 (16,9)%. Rekening houdend met een belang van derden van 123 miljoen steeg het nettoresultaat tot 2.062 miljoen. Het nettoresultaat wordt geheel toegevoegd aan de reserves. Zo wordt de basis vergroot voor het leveren van klantwaarde in de toekomst. Verwachting voor 1999 De macro-economische ontwikkeling zal naar verwachting in het lopende jaar wel tot een lager groeitempo van het activiteitenniveau leiden. De ontwikkeling van het renteresultaat zal als gevolg van een minder snel groeiende kredietverlening in combinatie met een verder verkrappende rentemarge geremd worden. Daarnaast lijken de omstandigheden op de financiële markten minder stabiel geworden. Dat geldt ook voor de daar te genereren baten. Ten slotte zal moeten worden afgewacht of het beursklimaat voor onze klanten aanleiding geeft om hun hoge activiteitenniveau op het gebied van beleggen te handhaven. Een steeds groter deel van het (provisie)resultaat is daarvan afhankelijk. Het laat zich aanzien dat in 1999 in minder gunstige omstandigheden zal worden geopereerd. Vooralsnog wordt een beperkte toename van het resultaat verwacht.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 56