28 29 oktober 30 31 9 november Rond 400.000 klanten van de Rabobank ontvangen het boek EuroEffect. Het gaat uitgebreid in op de gevolgen van de invoering van de euro voor beleggers. De Nederlandse Investeringsbank voor Ontwikkelingslanden NV geeft een obligatie lening uit van 500 miljoen op de internationale kapitaalmarkt. Emissieleiders zijn Rabobank International en De Nationale Investeringsbank NV. Rabobank Huis Hypotheek-adviseurs werken vanaf heden volgens de eigen 'Gedragscode', waarbij de bank zich ondermeer verplicht om consequenties van toekomstige rentewijziging voor klanten vooraf duidelijk aan te geven. Oprichting van Compaan Verzuimbeheersing BV, een samenwerkingsverband van Interpolis, CZ Groep, Stigas/GUO Groep en Adecco personeelsdiensten. Compaan biedt werkgevers één loket voor alle voorzieningen en diensten die verband houden met verzuimbeheersing. Rabobank International organiseert een tweedaags wereldzuivelcongres in Leeuwarden naar aanleiding van de uitgebrachte studie 'The World Dairy Market'. Premiere van 'De T/yd-affaire'.Zo'n 100.000 mensen, te weten medewerkers en hun partners, en relaties, bezoeken dit MuziekTheaterSpektakel dat in het kader van het 100-jarig jubileum werd gemaakt. De Rabobanken Olst en Salland-Zuid zijn een unieke samenwerking aangegaan. Zij runnen samen het nieuwe Reisbureau Salland in Schalkhaar. Gepensioneerden van de Rabobankorganisatie overhandigen 140.000 voor het 6 'Witte Vlekken Plan' van de Vrijwilligers Terminale Zorg VTZ). Deze bijdrage is het resultaat van een jubileumactie en steunt het streven om in alle gebieden van nbe Nederland tot plaatselijke begeleidingsgroepen te komen. PASSIEFZIJDE VAN DE BALANS 700 BEDRAGEN IN MILJARD 1996 BANKIERS OVERIGE SCHULDBEWIJZEN De post toevertrouwde middelen, waaronder het spaargeld, groeide met 36,4 miljard tot 253,0 miljard. Dat is ten opzichte van 1997 een toename met 16,8 (20,3)%. De spaargelden stegen met ƒ4,9 (12,6) miljard tot 111,7 miljard. De uitzonderlijke groei in 1997 was nagenoeg volledig het gevolg van de consolidatie van de Robeco Groep in dat jaar. Het betrof voornamelijk Roparco-spaargeld. De lage rente in combinatie met de toegenomen belangstelling voor beleggen heeft veel klanten ertoe gebracht om te beleggen in plaats van te sparen. De overige toevertrouwde middelen stegen fors met 31,5 (23,0) miljard tot 141,3 (109,8) miljard. Onder deze post zijn onder meer begrepen de zakelijke tegoeden, de tegoeden op betaalrekeningen van particulieren, de bij professionele partijen opgenomen (dag)gelden en de fondsen Dividend Sparen en Groei Sparen. De grotere aanwas ten opzichte van 1997 was grotendeels afkomstig van professionele partijen.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 53