Rabo Vastgoed maakt bekend dat zij in het eerste halfjaar circa 900 woningen verkocht. De werkvoorraad aan verworven projecten ontwikkelt zich voorspoedig en groeide in deze periode met 36% van 2,5 miljard naar 3,4 miljard. Rabobank International gaat officieel van start in Istanbul. Het kantoor in Turkije vormt een belangrijke schakel in haar primair op de internationale food agribusi- ness en gezondheidszorg gerichte netwerk. De Robeco Groep verwerft het eigendom van Weiss Peck Greer in New York met een beheerd vermogen van ruim 29 miljard. Hiermee versterkt de Robeco Groep 15 haar entree tot de institutionele markt in de Verenigde Staten. 19 20 september 21 Opening van het derde onderdeel van het expositie drieluik 'Noem 't: eigenwijs' van computerkunstenaar Micha Klein in het Groninger Museum. De tentoonstel lingen zijn georganiseerd in het kader van het 100-jaar- viering van de Rabobankorganisatie. Het onafhankelijk 'Testcentrum 2000' reikt het honderdste 2000-proof-certificaat uit aan de afdeling Netwerkservices van Rabofacet. Daarmee is een kwart van de bedrijfskritische systemen 2000 bestendig. Rabobank Tiel opent haar nieuwe hoofdkantoor. Bij de renovatie en inrichting van het gebouw heeft men naast aandacht voor energie- en water besparing, gebruikgemaakt van milieuvriendelijke, duurzame en eerlijke materialen. Bij deze gelegen heid presenteert Tiel als eerste Rabobank haar milieujaarverslag. 1 reikwijdte van de coöperatie maar hebben ook geleid tot vernieuwingen op het gebied van besturen en op het functioneren van de lokale besturen en raden van toezicht. Zo is de bestuurlijke rol van de gekozen bestuursleden - als vertegen woordigers van de leden en klanten - nadrukkelijk onderstreept. Om de combinatie van ledeninvloed en bancaire professionaliteit in de leiding van het bedrijf te waarborgen is gekozen voor een aanpassing van de statuten, waarbij de algemeen directeur van de lokale bank wordt benoemd in het bestuur. Ook werd de taak van de raad van toezicht scherper gedefinieerd en de rol van de toezichthouders verbreed. Behalve op een strikte naleving van de geldende regels en voorschriften ziet de raad van toezicht erop toe dat het beleid van het bestuur van de lokale Rabo bank is gericht op het realiseren van klantwaarde én dat hierbij sprake is van een juiste balans tussen de belangen van leden, klanten, medewerkers, het werkgebied en de samenleving, alsmede de bank zelf. Dit toezicht betreft dus niet langer het behartigen van alleen het ledenbelang, maar strekt zich uit over de belangen van eenieder die op een of andere wijze met de Rabobank van doen heeft. Op basis van zijn deskundigheid stelt de raad van toezicht zich daarbij zodanig onafhankelijk op dat in zijn toetsingstaak de belangen van alle partijen op een zorgvuldige wijze kunnen worden afgewogen. In het verslagjaar zijn op lokaal niveau 216 (196) nieuwe bestuurders en toezichthouders aangetreden; daarvan traden er 54 (68) toe tot het bestuur van een Rabobank en gingen er 162 (128) deel uitmaken van een raad van toezicht. Van deze nieuwbenoemde leden van de lokale beheerscolleges is meer dan 25% vrouw; de gemiddelde leeftijd van de nieuwe leden van de bestuursorganen is ruim 45 jaar. In 1998 traden 462 (576) personen terug als lid van een bestuur of raad van toezicht.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 48