In Ermelo vinden de'Rabobank Paardendagen'plaats. Organisator de Koninklijke Vereniging Warmbloed Paardenstamboek in Nederland (KWPN) noemt deze vijf- 19 daagse een topevenement voor alle liefhebbers van de paardensport. De 100.000ste Loko-waardebon a 25 wordt uitgereikt in Oisterwijk. Circa vijftig Rabobanken werken samen met middenstanders in dit elektronische spaar- 21 programma om het kopen bij lokale winkels te bevorderen. Loko's zijn te sparen op de chipknip. 23 augustus Interpolis is met ingang van het seizoen 1998-1999 hoofdsponsor van deTilburgse voetbalclub Willem II. Het team speelt vandaag de eerste wedstrijd in nieuw tenue. De expositie 'Als golfslag op het strand, Ad Dekkers in zijn tijd' in het Stedelijk Museum in Amsterdam vormde de tweede 31 tentoonstelling van de drieluik 'Noem 't: eigenwijs' dat is georganiseerd op initiatief van de jubilerende Rabobank. Tijdens het congres 'Toekomst van de Vereniging' ontvangt de stichting Lava-Team 1 het Nationale Compliment. Deze landelijke vrijwilligersprijs - een initiatief van Rabobank en NOV - is toegekend aan de Waalwijkse stichting, die zich belangeloos 2 septemb ontfermt over kinderen met een gedragsafwijking. 3septemb Rabobank Midden-Westland verstrekt de eerste groenfinan- ciering voor een groenlabel-kas aan lelieteler Remco van der Marei in Aalsmeer. Hoewel al meer glastuinbouwbedrijven een groencertificaat hebben verworven, is dit het eerste bedrijf in Nederland dat ook daadwerkelijk 'groen' is gefinancierd. Werkgelegenheid De groei van de werkgelegenheid die de Rabobankorganisatie de afgelopen drie jaren kende, hield ook in het verslagjaar aan. In 1998 nam het aantal medewerkers met 4.798 (4.392) toe tot 49.465 (44.667), een stijging van 10,7 (10,9)%. Deze groei was te zien in alle onderdelen van de organisatie en hing vooral samen met het aanhoudend hoge activiteitenniveau. De grote vraag van klanten naar producten en diensten van de Rabobank vond opnieuw een vertaling in de aanwas van commerciële medewerkers en adviseurs voor financiële planning, hypotheekadvisering en voor advies aan bedrijfscliënten. Ook op het gebied van de informatietechnologie was opnieuw een stijging van het aantal arbeidsplaatsen te zien. Het internationale bedrijf van de Rabobankorganisatie zorgde in 1998 wederom voor een stevige toename van de werkgelegenheid. In totaal werkten er eind 1998 4.653 (3.277) medewerkers van de Rabobankorganisatie in het buitenland. Omgerekend in volledige arbeidsplaatsen steeg de werkgelegenheid met 4.383 (4.099) tot 45.310 (40.927). Het aantal mensen van de Rabobankorganisatie dat in deeltijd werkt, kwam uit op 23,6 (23,2)% van het totaal. In de Wet Stimulering arbeidsdeelname minderheden (SAMEN) zijn regels vastgelegd over de arbeidsparticipatie van minderheden. Volgens deze wet is registratie van het geboorteland niet verplicht. Van de geregistreerde medewerkers van de Rabobank in Nederland is 4,1% van een etnische afkomst. De Rabobankorganisatie streeft naar een evenredig aandeel allochtonen in haar medewerkersbestand en naar een evenwichtige verdeling over dat bestand. Daartoe biedt de organisatie werkervaringsplaatsen aan allochtonen. Ook hanteert een aantal lokale banken bij het aannemen van nieuwe medewerkers een stimuleringsbeleid voor allochtone medewerkers.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 45