1 - 29 juli 30 31 1 augustus - 2 - 3 augustus 4 - 9 - 10 - 11 12 13 14 15 16 Beleggers in het Brabantse Schaijk kunnen op een zuil voor de Rabobank de actuele stand van de AEX- index volgen. De bank honoreert hiermee de sug gestie van een klant en vestigt zo de aandacht op de deskundigheid van de Rabobank op gebied van persoonlijk financieel advies en beleggingen. Via de Raboshop - de virtuele winkel van Rabofacet op het intranet - kunnen medewerkers van lokale Rabobanken en van Rabobank Nederland recht streeks bestellingen doen. Dit systeem bevordert efficiënt voorraadbeheer en snelle uitlevering van kantoorbenodigdheden tot speciale Rabo-artikelen. Tijdens de landbouwtentoonstelling in Opmeer schenken de Noord-Hollandse Rabobanken boven het Noordzeekanaal aan de opgestelde runderen een 'koedek'. De tentoonstelling werd een eeuw geleden voor het eerst georganiseerd, waarmee dit gebaar past in de 100-jaarviering. Via opleidingen als 'Coöperatief besturen en managen' en 'Coöperatie aan de binnenkant' krijgt de coöperatieve vernieuwing ook een vertaling voor medewerkers en managers in de organisatie. Specifiek voor deze laatste groep zijn cursussen gegeven over het begeleiden van veranderingsprocessen en over coachend management. Een aantal directeuren van lokale Rabobanken en diverse managers van Rabobank Nederland rondden een van de beide speciale MBA-programma's af die de RabobankAcademie samen met Universiteit Nyenrode en met de Rotterdam School of Management van de Erasmus Universiteit ontwikkelde. Met Universiteit Nyenrode en de VU Amsterdam werd een modulaire MBA-opleiding opgezet die in 1999 van start ging. In 1998 hebben de medewerkers van de Rabobank weer op zeer ruime schaal gebruikgemaakt van het opleidingsaanbod van de RabobankAcademie. In totaal werd door de medewerkers circa 40.000 (36.000) keer deelgenomen aan een cursus van de eigen Academie. Daarbij komt nog de deelname aan cursussen en opleidingen van externe aanbieders. Er is dus sprake van een zeer grote scholingsbereidheid onder de Rabobankmedewerkers. De bank investeerde in 1998 in opleiding en scholing een bedrag van 124 (117) miljoen, exclusief verletkosten. Dat bedrag is zo'n 3,5 (3,8)% van de totale loonsom. In 1998 vond - onder auspiciën van de RabobankAcademie - de eerste Raiffeisenlezing plaats. Voor een publiek van relaties en bestuurders van de bank verbindt een spreker van naam de aloude coöperatieve principes van Friedrich Wilhelm Raiffeisen aan heden daagse maatschappelijke ontwikkelingen en toekomstverkenningen. De eerste lezing werd gehouden door oud-premier prof. drs. R.F.M. Lubbers. Ook organiseerde de RabobankAcademie in het verslag jaar weer een aantal Winteravondlezingen, dit keer gewijd aan maatschappelijke ontwikkelingen die de 20ste eeuw hebben vorm-

RABN | 1998 | | pagina 43