Schretlen Co Als gespecialiseerde bank biedt Schretlen 8c Co vermogensbeheer en -advies en financiële planning ten behoeve van vermogende particulieren en middelgrote institutionele beleggers. Dankzij een stabiele groei van het aantal cliënten, een goed maar beweeglijk beursjaar en de samenwerking met de lokale Rabobanken, is het bewaarde vermogen gestegen van 6,9 miljard tot 8,4 miljard. Het nettoresultaat van Schretlen 8c Co kwam - na aftrek van 23,5 miljoen vergoedingen (aanbrengprovisies) aan de lokale Rabobanken - uit op 7,8 miljoen. Om klanten in België te kunnen bedienen is begin 1998 een kantoor geopend in Antwerpen. Daarnaast is in december 1998 een nieuwe vestiging in het Brabantse Waalre van start gegaan. Met deze nieuwe vestigingen beoogt Schretlen 8c Co de specifieke kwaliteiten van haar dienstverlening ook fysiek dicht bij haar klanten te brengen. Gilde Investment Management Gilde Investment Management heeft tot doel ondernemingen te voorzien van risicodragend kapitaal. Door gespecialiseerde investeringsfondsen (onder meer Gilde IT, Gilde Buy Out en Gilde Participaties) wordt risicodragend kapitaal in ondernemingen geïnvesteerd. Gilde Investment Management beheert deze fondsen. In deze fondsen participeren ook derden, zoals institutionele beleggers. Het beleid is erop gericht om het aandeel van derden in de fondsen in de komende jaren uit te breiden. De investeringen bedroegen in 1998 290 (264) miljoen. Dit betrof niet alleen investeringen in ondernemingen in de informatie technologie maar ook de financiering van managementbuy-outs van diverse ondernemingen. Ultimo 1998 bedraagt de waarde van de portefeuille 608 miljoen. De opbrengsten uit de participatie portefeuille liggen boven het niveau van 1997. In 1998 hebben 3 (6) deelnemingen van Gilde een beursnotering verkregen. Het aantal personeelsleden groeide van 33 naar 41. In 1998 werd het Global Food 8c Agribusiness Fund opgericht, dat via 6 regionale fondsen (Europa, Azië, Australië, Noord-Amerika, Zuid-Amerika en Zuid-Afrika) wereldwijd investeringen verricht. Dit fonds zal een bijdrage kunnen leveren aan de verdere uitbouw van de specialistische positie die de Rabobank heeft in de sectoren voeding en landbouw.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 41