Het resultaat van de Robeco Groep NV kwam in 1998 uit op 108 miljoen. Hiervan wordt 45 miljoen in de vorm van preferent dividend uitgekeerd aan de fondsen, die door middel van Robeco Finance BV nog een belang hebben van bijna 50% in Robeco Groep NV. Door de reeds gerealiseerde sterke stijging van het beheerde vermogen zal Rabobank Nederland tussen 2001 en 2003 gebruik maken van haar optie tot verkrijging van de andere helft van het aandelenkapitaal van de Robeco Groep NV. Nedship Bank In het verslagjaar heeft Nedship Bank zich naast haar kernactiviteit, het financieren van zee- en binnenvaartschepen, verder ontwikkeld op het gebied van corporate-financeactiviteiten. Deze concentreren zich op cross-borderleases, syndicaties en commanditaire- vennootschapsstructuren. Hierbij wordt nauw samengewerkt met andere onderdelen van de Rabobankorganisatie, bijvoorbeeld bij de financiering van binnenvaartschepen via lokale banken. Dankzij haar aanwezigheid in de belangrijkste scheepvaartcentra kan Nedship Bank haar gespecialiseerde kennis wereldwijd aanbieden. Bij een in 1999 door te voeren herontwerp van haar organisatie zullen de lening- en corporate-financeactiviteiten worden geïntegreerd. De commerciële kennis wordt in de belangrijkste scheepvaart- en financiële centra geconcentreerd. Hierdoor zal Nedship haar klanten in de toekomst nog beter kunnen bedienen. De bank verstrekte in 1998 voor een bedrag van 1,9 (1,9) miljard aan nieuwe leningen. Dit leidde tot een nettogroei van de lening portefeuille met 0,3 (0,9) miljard tot een totaal van 5,0 (4,7) miljard. Het nettoresultaat van Nedship Bank kwam door de lagere dollarkoers en de verslechterde marktsituatie in de scheepvaart met 41 (48) miljoen lager uit dan in 1997.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 40