1 Met het project'IJsselstein lnternetst@d'biedt Rabobank IJsselstein haar inwoners faciliteiten ter kennismaking met de virtuele wereld. In de bibliotheek wordt een cursuslokaal ingericht. Daarnaast zijn op openbare plaatsen in de stad internetzuilen geplaatst, waarvan één in de bankhal. Rabobank maakt bekend als eerste Nederlandse bank te starten met het recycleren van passen en chipknips. Een 'chipknip-perforator' stanst de chips uit de passen om ze gescheiden te verwerken op een veilige en milieuverantwoorde manier. Het terugwinnen van grondstoffen en metalen past in het duurzaamheidbeleid van de Rabobankorganisatie. Achmea en Rabobank maken bekend er naar te streven om binnen drie jaar te komen tot één geïntegreerde groep van financiële dienstverleners op coöperatieve grondslag. Rabo Securities introduceert een reverse convertible obligatielening van 100 miljoen met een looptijd van 2 jaar. Het onderliggende aandeel is Koninklijke KPN. 18 Deze obligatie is met name gericht op institutionele beleggers en andere professio nele partijen. Soortgelijke obligatieleningen werden in 1998 uitgegeven op ABN- 19 AMRO,Fiat,Aegon,Fortis Ameven de AEX-index. 22 Rabobank biedt haar klanten op de internetsite de mogelijkheid een eigen elektro nische krant samen te stellen. Klanten kunnen persoonlijk aangeven in welk nieuws zij zijn geïnteresseerd. Beursmedia verzorgt hiervoor dagelijks circa 70 artikelen. 24 met zorgverzekeringen en met bemiddeling bij het aantrekken van vervangend personeel. Compaan biedt werkgevers één loket voor alle voorzieningen en diensten die verband houden met verzuim- beheersing. Daarbij richt zij zich vooral op het midden- en klein bedrijf, omdat werkgevers in deze sector doorgaans niet beschikken over eigen expertise op het steeds ingewikkelder terrein van de sociale zekerheid. De lokale Rabobanken kunnen met deze geïntegreerde aanpak van werkgevers- en werknemersvoorzieningen hun relaties in het midden- en kleinbedrijf adequaat bedienen. Voor het optimaliseren van de arbeidsinzet en -voorwaarden kan Interpolis ook maatwerk leveren aan klanten van de Robeco Groep en Rabobank International. Na de succesvolle introductie in 1997 van de Alles-in-één-Polis voor particulieren zijn in het verslagjaar ook ondernemingen in staat gesteld al hun Interpolis-schadeverzekeringen onder te brengen op één polis, de Bedrijven-Compact-Polis. Alle verzekerde risico's, verzekeringsaspecten, voorwaarden en premies zijn in deze pakket polis op elkaar afgestemd en met elkaar in evenwicht gebracht. Met behulp van de Bedrijven-Compact-Polis kunnen ondernemers hun verzekeringsportefeuille op overzichtelijke wijze beheren. Door een efficiëntere verwerking van deze polissen worden kosten bespaard, hetgeen doorwerkt in lagere premies voor de klanten. Interpolis is in 1998 onder de naam Crédito Agricola Vida een joint venture aangegaan met de Portugese coöperatieve bankengroep Crédito Agricola Mütuo. In Luxemburg behoort Interpolis qua omzet inmiddels tot de toptien van levensverzekeraars. Daarnaast is Interpolis vertegenwoordigd in Ierland. Tot Interpolis behoren ook 'direct writer' Sterpolis - waarvan Rozeker onderdeel is - alsmede de agrarische verzekeraar Hagelunie. Hagelunie is sterk vertegenwoordigd in de verzekering van land- en tuinbouwgewassen, bloembollenteelt en glastuinbouw.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 38