Rabobank Nederland en haar deelnemingen HOOFDSTUK 4 Om in de toenemende en steeds diversere financiële behoeften van haar klanten te kunnen voorzien is de Rabobankorganisatie uitgegroeid tot een brede groep van gespecialiseerde dienstverleners die onderling nauw samenwerken. Zo is de Robeco Groep het centrum van vermogensbeheer binnen de Rabobankorganisatie en Interpolis het centrum voor verzekeringen. Daarnaast bedienen de diverse specialistische bedrijfsonderdelen ook rechtstreeks eigen klanten. Naast de Robeco Groep en Interpolis betreft het De Lage Landen (vendor finance), Nedship Bank (scheepsfinancieringen), Schretlen Co (private banking) en Gilde Investment Management (participaties). Genoemde onderdelen dragen bij aan de dienstverlening van lokale Rabobanken en de ontwikkeling van nieuwe producten, die steeds vaker combinaties zijn van verschillende disciplines. Interpolis De coöperatieve verzekeraar Interpolis maakt sinds 1990 deel uit van de Rabobankorganisatie en heeft sindsdien, voornamelijk dankzij de grote vraag van klanten van de lokale Rabobanken naar haar verzekeringsproducten, een spectaculaire groei doorgemaakt. In de afgelopen vier jaar zijn de premie-inkomsten bijna verdubbeld. In 1998 steeg de premieomzet tot 5.477 (4.778) miljoen. Zowel de leven- als schadesector droegen hieraan bij. De premieomzet van het levenbedrijf kwam uit op 3.714 (3.208) miljoen, de premieomzet van het schadebedrijf op 1.763 (1.570) miljoen. Ook in 1998 was Interpolis in Nederland weer de grootste verstrekker van lijfrente- kapitaalverzekeringen. Met een omzet van 760 (644) miljoen bleef Interpolis met afstand marktleider. Het hogere activiteitenniveau resulteerde in een toename van het nettoresultaat met 10 (10)% tot 254 (230) miljoen. De agrarische klanten profiteerden in het verslagjaar, net als in 1997, van de goede gang van zaken en ontvingen een substantieel bedrag - van ƒ31 (45) miljoen - aan premierestituties. Interpolis boekte in 1998 goede voortgang op het gebied van werk gevers- en werknemersvoorzieningen voor haar klanten. Hiertoe is in het verslagjaar de eenheid Employment Benefits opgericht die op dit terrein als coördinatiecentrum opereert in nauwe samenwerking met andere bedrijfsonderdelen. Deze dienstverlening biedt zowel de werkgever als de werknemer voordelen. Aan werkgevers worden diensten verleend op het gebied van verzekering, beheer en terug dringing van ziekteverzuim, arbeidsongeschiktheidsverzekering en Arbo-wetgeving. Aan werknemers worden samenhangende pensioen-, zorg- en aanvullende verzekeringen voor nabestaanden en voor arbeidsongeschiktheid geboden. Bovendien kunnen - al naar gelang de behoeften - schadeverzekeringen, financieringen en andere diensten worden toegevoegd. Interpolis hanteert voor werkgevers- en werknemersvoorzieningen de formule van samenwerkende producenten, waarin ieder zijn expertise inbrengt om klanten optimaal te bedienen. Om ondernemers een oplossing te bieden voor problemen rond ziekteverzuim werd in 1998 Compaan Verzuimbeheersing BV opgericht. Dit is een samenwerkingsverband van Adecco Personeels diensten, CZ Groep (zorgverzekeringen), Stigas/GUO Groep (Arbo- diensten en uitvoering sociale wetten) en verzekeraar Interpolis. Het aanbod van Compaan omvat primair ziektewetvervangende verzekeringen en diensten op het gebied van verzuimpreventie, -begeleiding en -controle. Dit basispakket kan worden aangevuld

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 37