farmacologen en biochemici, die hun vakkennis weten te combineren met financiële dienstverlening. De toegevoegde waarde van gecombineerde kennis is essentieel in het proces van financiële dienstverlening. Dit blijkt bijvoorbeeld in het Verenigd Koninkrijk, waar een nieuwe vorm van publiek-private samenwerking is ontstaan. De National Health Service laat voor bepaalde nieuwe ziekenhuisprojecten het management en de financiering aan de private sector over, evenals een aantal daaraan gekoppelde risico's, maar wil zelf de regie blijven voeren over de dienstverlening. Rabobank International speelt hierin een belangrijke rol, niet alleen vanwege haar specialisme op het gebied van projectfinanciering, maar ook en vooral vanwege haar kennis van de gezondheidszorg in het algemeen en die van het Engelse gezondheidsstelsel in het bijzonder. Naast Nederland en de Verenigde Staten, waar Rabobank International al veel langer in de gezondheidssector actief is, profileert de bank zich nu in circa 20 andere landen als financieel specialist op dit terrein. Aanvankelijk betrof de aard van de dienstverlening voornamelijk kredietverlening, maar gaandeweg is de oriëntatie verbreed naar diensten zoals het plaatsen van aandelen en het adviseren van ondernemingen, onder meer op het vlak van fusies en overnames. Door haar unieke internationale positionering en gedegen kennis van deze bedrijfstak heeft Rabobank Internationaal zich steeds meer ontwikkeld tot een financieel strategische partner die de ambities van bedrijven in de gezondheidszorg kan helpen realiseren. Eind 1998 werden door Rabobank International ruim 300 klanten in deze bedrijfstak bediend. In Nederland neemt bijna eenderde van de instellingen in de gezondheidszorg diensten af van Rabobank International en de plaatselijke Rabobanken.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 36