International private banking Al sinds het begin van de jaren negentig is private banking inter nationaal een speerpunt voor de Rabobankorganisatie. Een medio 1995 opgesteld ontwikkelingsplan voor deze activiteit is nu toe aan een tweede fase. De doelstelling om tegen het einde van de eeuw een portefeuille van ƒ10 miljard aan beheerd vermogen in de boeken te hebben werd ultimo 1997 reeds ruimschoots behaald. Eind 1998 was het beheerd vermogen verder gestegen tot 13,3 (11,9) miljard. Klantenfocus verder aangescherpt Dankzij de uitbreiding van haar deskundigheid op het gebied van corporate finance en financiële markten heeft Rabobank International haar positie als wereldwijde nichespeler verder weten te versterken. Om haar belangrijkste klanten in de voedings- en agro- industrie en in de gezondheidsector nog beter te kunnen bedienen heeft de bank haar marktbenadering verder aangescherpt. Food agribusiness Het effect van deze aangescherpte benadering is positief, hetgeen in 1998 onder meer tot uitdrukking kwam op het terrein van fusie- en overnamebemiddeling. Dankzij de wereldomspannende aansturing van de activiteiten op dit gebied slaagde Rabobank International erin bij de klanten van haar internationale netwerk een reeks nieuwe mandaten te verwerven. De fusie op de markt voor vers fruit tussen Britse en Zuid-Afrikaanse klanten was hiervan een in het oog springend voorbeeld. Een voor de voedings- en agro-industrie belangrijke uitbreiding van de expertise op het gebied van financiële markten was het opzetten van een productlijn om voor klanten de risico's van fluctuerende grondstoffenprijzen af te dekken. Behalve in de uitbreiding van de deskundigheid op het gebied van corporate finance en financiële markten is het afgelopen jaar wereldwijd ook veel energie gestoken in een verdere versterking van

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 34