10 11 juni 12 juni 13 14 Tijdens de Bijzondere Algemene Vergadering ter gelegen heid van 100-jarig jubileum van de Rabobankorganisatie overhandigt drs. Herman Wijffels het eerste exemplaar van het gedenkboek 'Het coöperatieve alternatief' aan H.M. Koningin Beatrix. Dit is geschreven door vier historici van het Onderzoeksinstituut voor Geschiedenis en Cultuur van de Universiteit Utrecht. Op de 'Rabobank fietsdag' komen duizenden medewer kers van de Rabobankorganisatie in het hele land met de fiets naar het werk. De actie is er op gericht de fiets als alternatief vervoermiddel in het woon-werkverkeer onder de aandacht te brengen. 15 juni 16 17 18 19 20 juni 21 22 23 24 juni 25 26 27 De Rabobank organiseert het congres 'Winkel van de tijd' dat de positie van vrouwelijke (mede)ondernemers in het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector belicht. In deze sectoren staat bij één op de drie bedrijven een vrouw (mede) aan het hoofd. Het RG Groenrente Fund geeft nieuwe groencertificaten uit. Het fonds belegt via Groen Management BV - een joint venture van de Robeco Groep en Rabobank Nederland - in groenprojecten. Het rendement op de door het fonds uitgegeven certificaten is belastingvrij. Het eerste euro-lespakket van de Rabobank wordt uitgereikt aan leerlingen van de Godelindeschool in Hilversum. Het maakt leerlingen in het basisonderwijs op speelse wijze bekend met de euro. In korte tijd zijn bijna 7.000 van deze lespakketten besteld. In het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen wordt een Boerenleenbank geopend. 29 Dit kantoor in de stijl van 1924 is ondergebracht in een historische boerderij uit het Friese Baard en grotendeels ingericht met inventaris afkomstig uit het archief van de toenmalige Boerenleenbank Jorwerd. markten die betrekking hebben op geldmarkt- en valutaproducten, vastrentende waarden en hun derivaten, alsmede aandelenderivaten zijn begin 1999 ondergebracht bij de activiteit Global Financial Markets. Het in Amsterdam gevestigde Rabo Securities opereerde ook in 1998 wederom als kenniscentrum voor Nederlandse aandelen en aandelenderivaten. Deze dochter van Rabobank Nederland die wordt aangestuurd door Rabobank International, heeft het afgelopen jaar haar reputatie op dit gebied verder versterkt. De uitgifte van een hele reeks aandelengerelateerde producten, zoals warrants en reverse convertible notes vond ruime aftrek bij institutionele en particuliere beleggers. Ten behoeve van de laatste categorie kon dankbaar gebruik worden gemaakt van het uitgebreide distributienet van de lokale Rabobanken. Hoewel het emissieklimaat in het verslagjaar niet over de gehele linie gunstig was, kon Rabo Securities de succesvolle beursintroductie van twee jonge, veelbelovende bedrijven op de NMAX op haar naam schrijven. Daarnaast wist Rabo Securities met succes een aantal herplaatsingen van aandelen voor haar klanten te realiseren en in een aantal syndicaten een prominente positie te verwerven. Op het terrein van vastrentende waarden sprongen de plaatsing van een obligatielening van 400 miljoen voor een Nederlandse uitgever en een mammoetlening van DM 1 miljard voor een aantal Duitse Lander in het oog. De omvang van de leningen die in de kapitaal markt werden geplaatst ten behoeve van de funding van de Rabo bankorganisatie zelf kwam in 1998 uit op 13 miljard. Ook op het gebied van geavanceerde instrumenten waarmee klanten hun rente- en valutarisico's afdekken bevestigde Rabobank International haar prominente positie. Ultimo 1998 had het derivatenbedrijf een omvang van 1.787 (1.312) miljard aan onderliggende waarden afgesloten met klanten. Dit bedrag komt overeen met 36,7 (24,7) miljard aan gewone kredietverlening.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 33