De leden van Rabobank Ooltgensplaat gaan unaniem akkoord met de statuten wijziging. Daarmee is zij de eerste Rabobank die de statuten heeft aangepast naar aanleiding van de besluiten op 2 april door de Algemene Vergadering van Rabobank Nederland. 19 mei 20 21 22 mei 23 N E D E R L A N AAR PTT-post geeft ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum van de Rabobank een speciale postzegel uit in een oplage van 8 miljoen stuks. Rabobank Nederland is gastheer voor de bijeenkomst over het bankwezen van Marokkaanse studenten en 'young executives' die actief meewerken aan imago verbetering van de Marokkaanse gemeenschap. 26 27 Rabobank International organiseert een internationaal congres over duurzame economische ontwikkeling in Zeist. Hoofddirectievoorzitter drs. Herman Wijffels: "Het streven naar ecologische duurzaamheid is één van de belangrijkste mondiale issues, samen met economische ontwikkeling en sociale rechtvaardigheid. Vanuit dat perspectief verdient het begrip duurzame ontwikkeling een centrale plaats in het denken en handelen van financiële instellingen." 1 juni 2 3 4 5 6 Rabobank International is hoofdsponsor van het Wereldkampioenschap Hockey 1998. De Nederlandse heren worden wereldkampioen, de Nederlandse dames behalen zilver. Beide teams worden eveneens gesponsord door Rabobank International. totale baten. Het aandeel van de rentewinst als percentage van de totale baten van Rabobank International verminderde in de afgelopen vijf jaar van 81% in 1994 tot 55% in 1998. Omdat Rabobank International een laag risicoprofiel nastreeft, heeft de turbulentie op de financiële markten slechts een beperkt negatief effect op het resultaat gehad. De hoogste kredietwaardig heidsbeoordeling, die de ratinginstituten aan de Rabobankorganisatie toekennen, vormde in deze instabiele tijden een belangrijke troef. Dit was voor veel partijen aanleiding een relatie met Rabobank International aan te gaan. Geïntegreerde benadering Om haar specifieke klantengroepen zo goed mogelijk van dienst te zijn heeft Rabobank International gekozen voor een klanten benadering waarbij de dienstverlening op het gebied van corporate banking geïntegreerd wordt aangeboden met dienstverlening op het gebied van financiële markten. Corporate banking De dienstverlening aan grote bedrijven verschuift in toenemende mate van traditionele producten (zoals kredietverlening, cash- management en betalingsverkeer) naar financieel geavanceerd maatwerk met een grotere toegevoegde waarde. Voor deze hoog waardige dienstverlening kan Rabobank International putten uit een rijk arsenaal aan diensten en producten op het gebied van corporate finance. Ten behoeve van grote ondernemingen worden onder de noemer 'structured finance' bijzondere financieringsvormen ontwikkeld om bijvoorbeeld de balanspositie te verbeteren, activa buiten de balans te brengen of acquisities te realiseren via mezzanine- financieringen (een combinatie van kredietverlening en participaties) en preferente aandelen. Bij de laatste twee wordt veelal samen gewerkt met Gilde Investment Management, het onderdeel van de

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 31