Opening van de tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van René Daniëls in het Van Abbemuseum in 27 Eindhoven. Dit is het eerste onderdeel van het expositie drieluik 'Noem 't: eigenwijs' dat in het kader van haar 28 100-jaarviering werd georganiseerd op initiatief van de Rabobankorganisatie. De Hoofddirectie van Rabobank Nederland wordt uitgebreid met ir. drs. Hans Smits als plaatsvervangend voorzitter. De Rabobank realiseert de videopresentatie 'De euro in 2002'. Deze is bestemd voor vertoning aan verenigingen, scholen en andere particuliere organisaties om zo de nieuwe munteenheid bij een breed publiek te laten leven. De Rabobank start op haar euro-internetsite met de rubriek'Euro Estafette'. De site biedt een virtueel platform voor de uitwisseling van ideeën over de euro. 6 De Alles-in-één-Polis voor particuliere klanten is een ander voor beeld van het op de wensen van de klant gerichte aanbod. Eind 1998 waren ruim 800.000 van deze pakketpolissen van verzekeraar Interpolis verstrekt, waarmee de klanten beschikken over een verzekeringspakket op maat dat loopt via één polis. Daarbij hebben zij het gemak van één overzicht en premiebetaling naar keuze eens per maand of eens per jaar, waarbij de korting op de premie oploopt met het aantal verzekerde rubrieken. Ontwikkelingen bij de lokale Rabobanken Fusies en samenwerking Om tot een goed evenwicht te komen tussen de sociaal-economische samenhang in het werkgebied en de grootte van de banken zijn in het afgelopen jaar 64 Rabobanken samengegaan tot 28 nieuwe. Het aantal aangesloten Rabobanken per 31 december 1998 kwam daarmee op 445. De schaalgrootte van de meeste Rabobanken is toereikend om de gewenste klantwaarde te kunnen leveren. Hierdoor is het fusieproces tussen de Rabobanken geleidelijk afgenomen. In komende jaren kan nog wel een aantal fusies plaatsvinden, waarbij dan vooral 'kleine' banken betrokken zijn. Om de lokale betrokkenheid te waarborgen en tegelijkertijd een efficiënte dienstverlening te bewerkstelligen, geldt bij de afweging tot samengaan steeds dat de Rabobanken in relatie tot de omvang van hun werkgebied zo groot als nodig en zo klein als mogelijk willen zijn. Na het besluit op 2 april 1998 van de Algemene Vergadering van Rabobank Nederland zijn de lokale Rabobanken met voortvarend heid begonnen hun statuten aan te passen aan de nieuwe model statuten. Het aanpassen van de statuten van de Rabobanken ging

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 28