- 2 april 3 De Algemene Vergadering van Rabobank Nederland past de modelstatuten voor de lokale Rabobanken en de statuten voor Rabobank Nederland op vitale punten aan. De Rabobank vormt zich daarmee om van een kredietcoöperatie voor leden-ondernemers tot een open coöperatie waarvan in beginsel alle klanten lid kunnen worden. Het aantal klanten van de Rabobank dat een creditcard heeft, passeert de grens van 500.000. - 9 april 10 - 11 12 13 14 De jubilerende Rabobankorganisatie geeft opdracht voor een groots muziek theaterspektakel over de 20-ste eeuw. Hiermee wil de Rabobank tekstschrijvers, componisten, theatermakers en artiesten in de gelegenheid stellen om een uniek tijdsdocument tot stand te brengen. 16 17 Rabo Securities geeft call en put warrants uit op een mandje van zeven Nederlandse informatietechnologiefondsen. De introductie komt tegemoet aan de wens van beleggers om in te kunnen spelen op de op- en neerwaartse koersbewegingen in de IT-sector. 21 22 april 23 Ruim 300.000 ondernemers in het midden- en klein bedrijf ontvangen de 'Rabobank EuroProofDit boekje biedt praktische tips ter voorbereiding op de komst van de nieuwe munteenheid en geeft antwoord op veelgestelde vragen. EuroProof - 24 Dienstverlening aan particuliere klanten Sparen bleef door het relatief lage rentepeil in 1998 voor veel klanten minder aantrekkelijk dan beleggen. Veel spaarders zijn gaandeweg vertrouwd geraakt met beleggen. Allereerst zijn er de rentegroei- en dividendfondsen die klanten optimaal laten profiteren van de rente- en dividendvrijstelling. Daarnaast worden de fondsen van de Robeco Groep (RG) aangeboden, die in 1998 veel belang stelling ondervonden. Het aantal RG-fondsen is in 1998 fors uitgebreid met landen- en branchefondsen. Voor de op individuele aandelen gerichte beleggers is er het commissionairsbedrijf van de Rabobank. Het aantal effecten en optieorders nam in 1998 toe met 45% tot in totaal 2,65 miljoen. De honderden beleggingsadviseurs van de Rabobanken kunnen bij hun advisering steunen op de specialistische kennis vanuit de gehele organisatie. Te noemen zijn de afdeling Rabobank Beleggingsadvies bij de Robeco Groep, het aandelen- en beleggingsonderzoekinstituut IRIS en de analisten van Rabo Securities. Meervermogende particulieren met specifieke wensen ten aanzien van vermogensbeheer en financiële planning worden door de adviseurs van de Rabobanken doorverwezen naar Schretlen Co. Hypothekenmarkt blijft groeien Op de markt voor huis- en hypotheekadvies heeft de Rabobank haar positie in 1998 weten te handhaven. Ongeveer een kwart van de woninghypotheken in Nederland is bij haar ondergebracht, waarbij zowel het aantal (6%) als de omvang (20%) van de hypotheken in 1998 is gegroeid. Daarbij nam de concurrentie toe doordat op dit terrein steeds meer aanbieders opereren, die niet allemaal onder dezelfde (overheids)voorwaarden werken. Banken opereren onder het solvabiliteitstoezicht van De Nederlandsche Bank, pensioen- en andere verzekeraars niet. Door deze ongelijke

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 25