iÉtMMEÉS® Officiële presentatie van het jubileumboek'Lage landen, Hoge sprongen'. Het boek, geschreven door de journalisten Herman Vuijsje en Jos van der Lans, schetst ontwikkelingen in de Nederlandse samenleving tussen 1898 en 1998. Het is een geschenk van de Rabobankorganisatie aan haar medewerkers, maar ook via de boekwinkel beschikbaar voor belangstellenden. Lage landen Hoge sprongen Publicatie van de studie 'The World Grain Sector' door het Food Agribusiness researchteam van Rabobank International. Het is een van de vele sectorstudies die worden uitgegeven ten behoeve van nationale en internationale klanten. Beleggers kunnen via de Rabobank internetsite voortaan - naast het handelen in aandelen en obligaties op de Amsterdam Exchanges - ook orders doorgeven voor alle beleggingsfondsen van de Robeco Groep, Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen. Prof. drs. Ruud Lubbers (oud-minister-president) houdt de eerste Raiffeisenlezing over'Sociale cohesie in een tijdperk van globalisering'. De Rabobank wil met deze jaarlijkse lezing een podium scheppen voor toekomstverkenningen, die zijn gebaseerd op samenwerking, emancipatie, duurzaamheid, zelfhulp en zelfbestuur. Bij de toegenomen buitenlandse oriëntatie van de klanten is een geweldige impuls uitgegaan van de komst van de euro. Behalve op het gebied van het buitenlandse betalingsverkeer, is ook op het terrein van de euro een sterk beroep gedaan op de deskundigheid van de Rabobank. Zij heeft zich in 1998 - evenals in het jaar daarvoor - sterk ingespannen om haar zakelijke klanten eurobewust te maken. De klanten waarderen de Rabobank als euro-adviesbank in hoge mate, zo blijkt uit onderzoek en klantencontacten. Dienstverlening aan zakelijke klanten Ondernemers in de sectoren handel, industrie en dienstverlening Ondernemers in de handel, industrie en dienstverlening (H1D) hebben in 1998 behoorlijk geïnvesteerd en ze deden daarbij veel vuldig een beroep op de Rabobanken. Er was niet alleen sprake van een toenemende activiteit bij de kredietverlening. De aandacht voor zaken als bedrijfsopvolging, pensioenopbouw en vermogensplanning nam ook toe. De bedrijvenadviseurs van de plaatselijke Rabobanken worden meer en meer ingeschakeld om voor ondernemers maat werkoplossingen samen te stellen. Het kan hierbij onder meer gaan om Tante Agaath-financieringen en milieuleningen. Ook spelen de adviseurs in op de vraag naar specialistische diensten, waarbij kennis van andere organisatieonderdelen wordt benut. Vrouwelijke ondernemers kregen in 1998 speciale aandacht, evenals allochtone ondernemers. In het samenwerkingsproject 'Vrouwelijke ondernemers en de Bank' van MKB Nederland en de Rabobank zijn instrumenten ontwikkeld om de communicatie tussen vrouwelijke ondernemers en banken te verbeteren, onder meer via werkbijeen komsten, informatieavonden en brochures. Diverse Rabobanken richten zich actief op de Turkse gemeenschap in hun werkgebied. Zo verzorgde de Rabobank Midden Maas en Waal presentaties in het Turks over verzekeringen en het gebruik van de geldautomaat.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 22