In 1998 nam de groei van de kredietverlening aan de HID flink toe met 12 (9)%. Vooral bedrijven in de industrie en bouw namen ten opzichte van 1997 meer leningen en kredieten in rekening-courant op. Ook liep de kredietverlening aan agrariërs in 1998 op met 4 (2)%. Deze groei hangt niet alleen samen met meer investeringen, maar werd mede ingegeven door de moeilijke situatie in de varkens houderij. Een nieuw terrein waarop de lokale Rabobanken en deelnemingen van Rabobank Nederland hun kennis en dienstverlening bundelen, wordt gevormd door de werkgevers- en werknemersvoorzieningen. Hiermee reageren zij op nieuwe behoeften die bij hun klanten ontstaan als gevolg van het proces van een terugtredende overheid en een zekere herstructurering van collectieve regelingen. In 1998 zijn door de Rabobankorganisatie daarom twee aandachtsgebieden gedefinieerd, te weten Employment Benefits en Pensioenen. Employment Benefits houdt in: het aanbieden van integrale oplossingen op het gebied van onder meer ziektekosten, inkomsten derving en sparen voor zowel werkgevers als werknemers, veelal in de vorm van verzekeringspakketten. De plaatselijke Rabobanken willen hun klanten langs de weg van collectieve arrangementen helpen met specifieke diensten en aangepaste producten. De verwachting is dat in deze ontwikkeling versnellingen komen door vormen van samenwerking tussen de Rabobanken, waarbij de expertise van gespecialiseerde eenheden binnen de organisatie wordt benut. De buitenlandse oriëntatie van de klanten neemt snel toe. Dit kwam onder andere naar voren in de groei van het buitenlandse betalings verkeer. Inmiddels loopt een kwart van het buitenlandse betalings verkeer in Nederland via de Rabobanken. Ook doen steeds meer ondernemers bij hun activiteiten in het buitenland een beroep op de zogeheten Dutch Desks met Nederlandssprekende medewerkers. Deze zijn gevestigd in landen waarmee Nederlandse bedrijven veel zaken doen.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 21