De klanten en hun lokale Rabobanken HOOFDSTUK 1 Zowel de zakelijke als de particuliere klanten van de Rabobank- organisatie hebben in 1998 kunnen profiteren van een overwegend gunstig economisch klimaat. Hierdoor nam de vraag naar financiële diensten bij de 445 Rabobanken opnieuw sterk toe. Deze groei is een weerspiegeling enerzijds van het economische tij en anderzijds van de uitbreiding van de dienstverlening van de lokale Rabobanken. Naast de woningmarkt en de bedrijfsinvesteringen gaf de beursontwikkeling een extra impuls aan de activiteiten. Minder gunstige ontwikkelingen tekenden zich afin de varkenshouderij. Vanuit de ambitie om de beste financiële dienstverlener voor hun klanten te zijn, richten de 445 Rabobanken zich specifiek op de behoeften van alle klanten in hun werkgebied. Dit gebeurt door het aanbieden van diensten en producten op maat, die zich onder scheiden in kwaliteit, snelheid, gemak en prijs. Betrokken mede werkers die bekend zijn met de situatie ter plaatse, staan daarnaast borg voor een persoonlijke binding met de klanten in hun werk gebied. Dat klanten dit waarderen, blijkt uit de opnieuw sterk toegenomen vraag naar de dienstverlening door de Rabobanken. Zij konden hierdoor hun posities op veel fronten in de zakelijke en particuliere dienstverlening verstevigen. PROCENTUELE STUGING VAN DE KREDIETVERLENING Particulieren, agrarisch en handel, industrie en dienstverlening (HID) via Rabobanken en Rabohypotheekbank 18% 16% 14% 12% 10% 8% 6% 4% 2% 0% AGRARISCH HID In 1998 nam het groeitempo van de kredietverlening van de lokale Rabobanken en Rabohypotheekbank verder toe tot 13 (12)%. De groei van de kredietverlening aan particulieren was met 16 (17)% weliswaar iets lager dan in 1997, maar nog steeds zeer krachtig. Een belangrijke factor was daarbij de voortdurende hausse op de woningmarkt, waar de verwachte afkoeling zich niet of nauwelijks voordeed. Ook de gestaag dalende hypotheekrente in combinatie met stijgende woningprijzen leidde tot een grotere vraag van particulieren naar woninghypotheken. Het aantal nieuwe hypotheken dat in 1998 werd ingeschreven kwam op een recordhoogte van 120.100. Dankzij de overwegend gunstige conjunctuur en vaak verbeterde bedrijfsresultaten was er een krachtige toename van de investeringen door ondernemers in de handel, industrie en dienstverlening (HID).

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 20