De Rabobanken in de Gelderse Vallei, Landbouwuniversiteit Wageningen en Vagrocon - de vereniging van varkensvleesbedrijven - houden een 'Nationaal Varkensdebat' in Lunteren. Zij willen daarmee bijdragen aan het vinden van oplossingen voor de varkenspestproblematiek. De Chinese autoriteiten verlenen een banklicentie voor het kantoor van de Rabobank in Shanghai. Rabobank verwacht als adviseur en financier een belangrijke rol te kunnen spelen bij de herstructurering van de Chinese voedings- en agro-industrie. Rabobank Helmond start samen met de Stichting SeniorWeb met computercursussen voor vijftigplussers. Dit gebeurt in het kader van het Samenspelproject'Een eeuw voor 50+'. Schretlen Co - private banking - opent voor haar klanten in België een kantoor in Antwerpen. Forse groei van activiteiten Het jaar 1998, vooraf aangekondigd als een jaar ter viering van het 100-jarig bestaan, is in bancair opzicht te beschouwen als een geslaagd overgangsjaar. De Rabobankorganisatie heeft zich - nog vóór het jaar 2000 daar is - naar aard, missie en mogelijkheden voorbereid op de eisen die in de volgende eeuw aan een financiële dienstverlener gesteld mogen worden. Dat zo'n proces inspanningen vergt en nimmer gereed is, is vanzelfsprekend. In dit licht is het zeer bevredigend om te kunnen constateren dat de Rabobank in 1998 niet alleen heeft voorgesorteerd op de toekomst, maar tevens een sterke groei van haar activiteiten kon laten zien en ook goede financiële resultaten behaalde. Alle bedrijfsonderdelen droegen bij aan het goede resultaat, met name ook de dochters. De forse toe name van de vraag van klanten naar producten en diensten heeft zich wederom vertaald in de groei van het aantal personeelsleden, zowel in Nederland als daarbuiten. Het aantal voltijd arbeidsplaatsen nam met bijna 11% toe tot 45.310. In werkelijkheid zijn 49.465 mensen in dienst bij de Rabobankorganisatie, waarvan een aantal medewerkers in deeltijd werkt. Het balanstotaal van de Rabobankorganisatie steeg in 1998, vooral door de uitbreiding van de activiteiten op de financiële markten bij Rabobank International, met 29% tot 550 miljard. De kredietver lening groeide met 17% tot 308 miljard, met name als gevolg van de hausse op de hypothekenmarkt in Nederland. Het aantal nieuwe hypothecaire inschrijvingen bereikte met 120.100 een jaarrecord. De door klanten aan de Rabobank toevertrouwde middelen namen met 17% toe tot 253 miljard. Het beheerd en bewaard vermogen nam toe met 51% tot 197 miljard. De premieomzet in verzekeringen steeg met 15% tot 5,5 miljard door zowel de levens- als schade verzekeringsproducten.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 18