f 300 miljoen. Hiervoor is een adequate voorziening getroffen. Tevens leidt de per 1 januari 1999 vastgelegde koersverhoud.ng tussen de munteenheden van deelnemende eurolanden tot een vermindering van inkomsten uit de valutahandel, ongeveer 70 miljoen op jaarbas.s. Het grotendeels wegvallen van deze intra- Europese valutahandel moet met name worden beantwoord met vergroting van de efficiency en kan in de komende ,aren worden goedgemaakt wanneet de uivoering van de euro leidt tot een toename van de activiteiten. Tot de fysieke invoering van de euro in 2002 bh,ven klanten uiteraard valuta van deelnemende eurolanden wisselen. De hieraan verbonden transactiekosten werden voorheen gecompenseerd via de koersmarge. Nu de onderlinge koetsen zijn gefixeerd maar de werkzaamheden op dit terrein doorgaan, hanteert de Rabobank hiervoor een tarief. Voorbereidingen op het jaar 2000 In de aanloop naar de millenniumwisseling test de Rabobank- organisatie haat computer- en andere bedrijfssystemen op een probleemloze overgang naar het jaar 2000. Alle bednjfskrmsche systemen waren vóór 31 december 1998 aangepast en weer ,n gebruik genomen. Nagenoeg al deze systemen waren op dat moment tevens voorzien van een certificaat dat werd afgegeven na het succesvol passeren van een onafhankeli|ke test in een 2000- bestendige omgeving. Daartoe werden de systemen ,n het zogeheten •Testcentrum 2000' beproefd op een correcte functionering in een omgeving waarin alle andere apparatuur en toepassingen het jaar 2000 simuleerden. Voortgaande inspanningen zijn erop gericht dat klanten bij de financiële dienstverlening geen hinder ondervinden van de overgang naar het jaar 2000. Een garantie is evenwel niet te geven.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 16