n i 25 Interpolis introduceert de Bedrijven-Compact-Polis waarin ondernemers kunnen kiezen uit zeven verzekeringsrubrieken: gebouwen, bedrijfsmiddelen, bedrijfs- 27 stagnatie, verkeer, aansprakelijkheid, rechtsbijstand en milieu. De premiekorting kan daarbij oplopen tot 12%. 29 januari 30 31 Rabo Vastgoed BV meldt dat haar projectenportefeuille in 1997 met 10% is gegroeid tot 2,5 miljard. Zij is hiermee een van de grootste projectfinanciers van Nederland. De Stichting Ondernemersklankbord kent de Kleveringprijs toe aan de onder neming Hekwerkcentrum Nieuwendijk vanwege haar doorzettingsvermogen. Rabobank Nederland is hoofdsponsor van deze stichting die adviseurs beschikbaar stelt aan ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. - 6 februari De Rabobank introduceert twee nieuwe series Tante Agaath-obligaties. De uitgifte weerspiegelt het succes van de Tante Agaath-regeling waarmee jonge ondernemers onder gunstiger condities geld kunnen lenen. De Rabobank heeft bijgedragen aan het tot stand komen van de regeling en de faciliteiten als eerste geïntroduceerd. 9 10 11 februari 12 13 14 De Lage Landen introduceert windmolenlease, een operationele lease voor windmolens als leveranciers van groene energie. De windmolenlease - waarmee fiscale voordelen zijn te realiseren - is met name gericht op de agrarische sector. De toevertrouwde middelen (spaargelden van particulieren en bedrijven) hadden een omvang van 253 miljard. Dit geeft aan dat de Rabobankorganisatie de laatste jaren van een traditionele spaarbank is getransformeerd in een prominente spaar- én beleggingsinstelling. Bij de dienstverlening van de Rabobankorganisatie geldt nadrukkelijk, ook bij beleggingen, dat oog voor het belang van de klant en goede voorlichting leidend zijn. Daar waar de Rabobank haar klanten tot bewuste beleggers wil maken, moet en zal zij haar zorgplicht onderkennen. De bank is zich daarvan ten volle bewust. Als voorbeeld mag gelden dat de Rabobank terughoudend is met het aanbieden van zeer risicovolle beleggingsproducten. De mogelijkheden zijn voor klanten die dergelijke producten wensen beschikbaar, maar niet zonder goede voorlichting. Synergie tussen concernonderdelen De Rabobankorganisatie en alle daarmee verbonden bedrijven opereren als een concern. Dat betekent dat ze een samenhangend geheel vormen. Alle bedrijfsonderdelen ontlenen hun aanwezigheid binnen de groep aan het directe belang voor (groepen van) klanten van de Rabobankorganisatie; zij voegen daar alle iets aan toe. Binnen de Rabobankorganisatie is de Robeco Groep het centrum voor vermogensbeheer, Interpolis het centrum voor verzekeringen. De Lage Landen (leasing, trade finance en vendor finance), Nedship Bank (scheepsfinanciering) en participatiemaatschappij Gilde Investment Management bieden hun specialismen aan ten behoeve van vooral zakelijke klanten van de organisatie. Private bank Schretlen &c Co is beschikbaar voor vermogensadvies en -beheer en financiële planning voor particulieren en instellingen. Hoewel al deze bedrijfsonderdelen ook eigen klanten bedienen, staan ze binnen de groep primair opgesteld om klanten van de lokale Rabobanken hun diensten aan te bieden.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 14