De Rabobankorganisatie start haar jubileumjaar onder het motto 'Toekomst door Samenspel'. Z.K.H. Prins Willem Alexander is te gast bij Rabobank Papendrecht Alblasserwaard in het kader van een serie werkbezoeken aan het bedrijfsleven. Tijdens het Nederlands Kampioenschap veldrijden wint Richard Groenendaal uit de Rabowielerploeg het kampioenschap voor professionals. Interpolis en de Portugese Crédito Agricola Mtituo (CAM) ondertekenen een joint venture agreement ter oprichting van het levensverzekeringsbedrijf Crédito Agricola Vida dat producten zal gaan aanbieden aan de particuliere en bedrijfs- relaties van de CAM. Rabobank Nederland lanceert een euro obligatielening van 250 miljoen US-dollar op de internationale kapitaalmarkt. Emissieleiders zijn Tokyo-Mitsubishi International, plc en Rabobank International. Rabobank Wognum (Hoorn-Medemblik) viert haar 100-jarig bestaan met een pianoconcert van Wibi Soerjadi. Zij is een van de 30 banken die in 1898 werden opgericht en dus in 1998 hun eeuwfeest vierden. De coöperatie Rabobank Nederland heeft één bestuur dat bestaat uit twee organen: de Raad van Beheer en de Hoofddirectie. Hoewel zij ieder eigen bevoegdheden hebben, zijn zij gezamenlijk verantwoordelijk voor het bestuur. Dit betekent dat zij regelmatig overleggen over hoofdpunten van het beleid. De rol van de Raad van Beheer is met name gericht op de coöpera tieve missie en het ledenbelang. Dit houdt in dat de Raad van Beheer beslist in zaken die betrekking hebben op de verhouding tussen de coöperatie Rabobank Nederland en haar leden - de lokale Rabo- banken - alsmede op de verhouding tussen de banken onderling. De rol van de Hoofddirectie is geëxpliciteerd in het leidinggeven aan het bedrijf van Rabobank Nederland en haar dochters. Dit betekent dat de Hoofddirectie met name is belast met het bancair strategisch en operationeel leiding geven aan het concern om samenwerking en synergie tussen de bedrijfsonderdelen te bevorderen. Ook oefent de Hoofddirectie het door De Nederlandsche Bank aan Rabobank Nederland opgedragen toezicht op de aangesloten banken uit. Bij de Raad van Toezicht zijn alle toezichthoudende taken belegd, waarvan er voorheen enkele bij de Raad van Beheer berustten. De wijzigingen betekenen dat de Raad van Toezicht inhoudelijk gaat functioneren als een Raad van Commissarissen. De Raad van Toezicht oefent het toezicht uit op het beleid van de Raad van Beheer en de Hoofddirectie en op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. Coalitie van klanten en medewerkers De Rabobankorganisatie heeft zich het genereren van klantwaarde tot doel gesteld. Dit houdt in dat de Rabobank haar klanten centraal stelt en tracht te realiseren dat zij tevreden zijn over de

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 12