Internationaal netwerk Om haar klanten ook internationaal van dienst te zijn, is de Rabobankorganisatie buiten Nederland met in totaal 150 vestigingen vertegenwoordigd in 39 landen. Rabobank International, de corporate en investmentbank van de Rabobankorganisatie, heeft internationaal het grootste netwerk. Zij beschikt over 116 buitenlandse vestigingen die zijn verspreid over 34 landen. Rabobank International richt zich, behalve op de multinationale concerns in Nederland, wereldwijd vooral op grote ondernemingen in de voedings-, landbouw- en gezondheidssector en op eersteklas financiële instituten. Rabobank International fungeert tevens als bankers' bank van de Rabobankorganisatie. Naast Rabobank International werken ook de andere financiële ondernemingen buiten de landsgrenzen. Verzekeraar Interpolis is onder meer actief in Ierland, Luxemburg en Portugal. Voor internationale producenten en distributeurs van duurzame kapitaalgoederen is De Lage Landen de specialist op het gebied van 'vendor finance', een totaalpakket van afzetbevorderende producten waaronder leasing, wholesalefinance, debiteurenfinanciering en verzekeringen. Zij bedient haar klanten via 11 buitenlandse vestigingen. De Robeco Groep is wereldwijd vermogensbeheerder voor particuliere, institutionele en zakelijke klanten en beschikt daartoe over 12 buitenlandse vestigingen. Via haar dochter Weiss Peck &c Greer is de Robeco Groep actief in de Verenigde Staten, met name op de institutionele markt. Nedship Bank is met 7 kantoren vertegenwoordigd in de belangrijkste scheepvaartcentra ter wereld. De private bank Schretlen &c Co heeft een kantoor in Antwerpen voor haar klanten in België. Gilde Investment Management, uitgegroeid tot een toonaangevende Europese partij bij het verschaffen van risicodragend vermogen, opereert wereldwijd vanuit Utrecht. Dit internationale karakter en haar op klantwaarde gerichte dienstverlening maken de Rabobankorganisatie tot een brede financiële groep, die haar klanten met vrijwel alle mogelijke producten ter zijde kan staan en internationaal respect geniet met haar specialistische positie in de voedings-, landbouw- en gezondheidssector.

Jaarverslagen Rabobank | 1998 | | pagina 101