Overige deelnemingen Overige gegevens Te vermelden zijn: Binnenland Amsterdam Science Park CV te Amsterdam 25% Euroventures BV te 's-Hertogenbosch 3% Interpay Nederland BV te Amsterdam 28% NCM Holding NV te Amsterdam 2% Nederlandse Financ. Mij. voor Ontwikkelingslanden NV te 's-Gravenhage 4% 158 NV Algemeen Nederlands Trustkantoor te Amsterdam 10% e> Triodosbank NV te Zeist 8% Amsterdam Exchanges NV te Amsterdam 10% Buitenland Banco Surinvest SA te Montevideo 21% Exchange Clearing House Ltd. te Londen 8% Latin American Agribusiness Development Corporation SA te Panama 8% De lijst als bedoeld in artikel 2:414 BW is gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam te Amsterdam. A. Statutaire regeling omtrent bijdrage in tekorten 1Ledenaansprakelijkheid De aansprakelijkheid van de leden van een aangesloten bank voor tekorten van die bank is beperkt tot een bedrag van f 5.000 per lid. 2. De aansprakelijkheid van de leden van Rabobank Nederland Statutaire regeling omtrent bijdrage in tekorten Indien bij gerechtelijke of buitengerechtelijke vereffening van Rabobank Nederland blijkt dat haar bezittingen ontoereikend zijn om aan haar verbintenissen te voldoen, zijn zij die bij de ontbinding leden waren en zij wier lidmaatschap in het jaar daar aan voorafgaande een einde heeft genomen, verplicht tot dekking van het tekort. Wanneer Rabobank Nederland wordt ontbonden door haar insolventie nadat zij in staat van faillissement is verklaard, delen in de aansprakelijkheid, behalve de leden, allen die in het jaar voorafgaande aan de faillietverklaring of daarna hebben opgehouden lid te zijn. Het bedrag dat ieder lid of oud-lid uit hoofde van zijn aansprakelijkheid moet voldoen verhoudt zich tot het tekort op dezelfde wijze als zijn balanstotaal volgens de laatstgepubliceerde balans zich verhoudt tot de som van de laatstgepubliceerde balanstotalen van alle aansprakelijke leden en oud-leden. Kan op een of meer der aansprakelijke leden of oud-leden zijn of hun aandeel in het tekort niet worden verhaald, dan zijn voor het ontbrekende de overige aan sprakelijke leden en oud-leden in dezelfde verhouding aansprakelijk. Ingeval van buitengerechtelijke vereffening wordt het geval dat op een der leden of oud-leden zijn aandeel in het tekort niet kan worden verhaald geacht aanwezig te zijn wanneer de vereffenaars, met toestemming van de Raad van Toezicht, besluiten tot het afzien van het uitoefenen van verhaalsrecht op grond dat door de uitoefening van dit recht een bate niet zou worden verkregen. In geen geval bedraagt de hiervoor bedoelde aansprakelijkheid meer dan drie procent van het balanstotaal volgens de laatstgepubliceerde balans van het aan-

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 89