Passiva (bedragen in miljoenen guldens) Overige schulden Hieronder zijn opgenomen die passiva die niet onder de overige posten kunnen worden gerubriceerd, zoals baisseposities van waardepapieren, schulden uit hoofde van gesecuritiseerde vorderingen. Overlopende passiva Dit betreft vooruitontvangen bedragen en te betalen rente, alsmede overige te betalen bedragen. Voorzieningen Dit betreft voorzieningen voor kosten te maken in een volgend boekjaar waarvan de oorsprong ligt in het boekjaar of voorafgaande boekjaren, ter gelijkmatige verdeling over de jaren. Verder betreft dit verplichtingen en verliezen die op balansdatum weliswaar nog onzeker zijn, maar zo goed mogelijk zijn ingeschat. Voorziening voor pensioenen Voorziening voor latente belastingverplichtingen Overige voorzieningen Stand 31 december Onder voorzieningen is begrepen de technische voorziening verzekeringsbedrijf ad 112 19.857 20.057 78 173 16.613 16.864 Fonds voor algemene bankrisico's In 1997 hebben geen mutaties plaatsgevonden. Passiva (bedragen in miljoenen guldens)1997 19% Achtergestelde schulden 120 38 Hieronder zijn opgenomen schulden, al dan niet belichaamd in schuld bewijzen, die in rang bij overeenkomst op zodanige wijze zijn achter gesteld ten opzichte van andere schulden dat bij faillissement alleen dan zal worden terugbetaald nadat alle overige op dat moment bestaande niet-achtergestelde schulden zijn voldaan. Van de achtergestelde schuld ad 500 miljoen Luxemburgse francs, die een rentevoet draagt van 9,125% en die vervalt op 26 mei 1999, is betaling van rente en aflossing achtergesteld op alle tegenwoordige en toekomstige verplichtingen van de Primary Industry Bank of Australia Limited (PIBA). Van vervroegde aflossing kan alleen sprake zijn in het geval van faillisse ment of insolventie nadat alle concurrente crediteuren zijn voldaan en met schriftelijke toestemming van de fiscaal agent ter plaatse. De rente ten laste van het boekjaar van PIBA bedraagt 45,6 miljoen Luxemburgse francs. De lening is niet converteerbaar. De achtergestelde schuld van Robeco Effectenbank NV ad f 10 miljoen draagt een variabele rentevoet van 6,27% in 1997. De opzegtermijn bedraagt 5 jaar. De lening is achtergesteld ten opzichte van de overige bestaande en toekomstige verplichtingen van de vennootschap. De ten laste van het boekjaar komende rente bedraagt f 0,6 miljoen. De achtergestelde schuld van Roparco NV bestaat uit twee leningen. De eerste lening, groot f 25 miljoen, draagt een variabele rentevoet van gemiddeld 3,68% in 1997. De tweede lening van f 58 miljoen draagt eveneens een variabele rentevoet. Deze is gemiddeld 5,75% in 1997 Beide leningen zijn onderling gelijk in rang en hebben een onbepaalde looptijd, met een opzegtermijn van 5 jaar. Opheffing van de achter stelling kan alleen geschieden na schriftelijke goedkeuring van De Nederlandsche Bank NV. De rente ten laste van het boekjaar bedraagt f 0,9 miljoen respectievelijk f3,3 miljoen.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 81