lid van een Bestuur en vervullen er 2.257 een functie als lid van een Raad van Toezicht. Twee derde van de bestuurders van de lokale Rabobanken is als zelfstandig ondernemer werkzaam. Het percentage vrouwelijke bestuurders is 7,5 (7)%. De gemiddelde zittingsduur van een Rabobankbestuurder is 11,6 (12) jaar. De gemiddelde leeftijd is 52,4 (52,7) jaar. De ontwikkelingen binnen en buiten de Rabobankorganisatie hebben ook in 1997 veel van de bestuurlijke kwaliteiten van de leden van de beheerscolleges gevraagd. Om zowel de zittende als de nieuwe bestuurders te steunen in hun functioneren biedt Rabobank Neder land onder meer het instrument van bestuurdersconferenties aan. In 1997 heeft bijna een derde van alle bestuurders deelgenomen aan zo'n conferentie. Bestuurders hebben in het verslagjaar veel inzet en betrokkenheid getoond bij het voortgaande proces van coöperatieontwikkeling. Daarin werd overeenstemming bereikt over de richting waarin de Rabobank zich dient te ontwikkelen en over de rol van de bestuur ders daarbij. De Rabobank vormt zich om van een kredietcoöperatie tot een brede coöperatieve dienstverlener, die openstaat voor alle klanten. Verder is het de bedoeling dat de gekozen bestuursleden samen met de directeur het Bestuur van de lokale Rabobank gaan vormen en zo het beleid van de bank gaan bepalen. De gedachtenvorming van de afgelopen jaren over de ontwikkeling van de coöperatie leidde tot voorstellen om de statuten van lokale Rabobanken aan te passen. Daarmee wordt een belangrijke stap gezet in het proces van continue aanpassing van de coöperatieve Rabobank. De inzet en inbreng van de bestuurders bij dat proces is essentieel; zij zijn daarbij de drijvende kracht en ze zullen dat ook blijven.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 48