Nedship Bank Nedship Bank ontwikkelt zich in toenemende mate tot een klant gedreven arrangeur van financiële oplossingen voor de scheepvaart. Daartoe heeft deze gespecialiseerde bank haar kernactiviteit, het financieren van zee- en binnenvaartschepen, in het verslagjaar aan gevuld met diensten en producten op het gebied van corporate finance. Met deze uitbreiding speelt Nedship Bank in op de zich wijzigende vraag van klanten die het gevolg is van verdergaande consolidatie en industrialisering in de scheepvaart. De corporate //«tfttce-activiteiten spitsten zich in het verslagjaar toe op cross border lease-contracten, commanditaire vennootschapsstructuren waarbij beleggers deelnemen in de exploitatie van een schip, syndicaties van leningen en projectfinancieringen. Nedship Bank is wereldwijd vertegenwoordigd in de belangrijkste scheepvaartcentra met een sterk accent op Noorwegen en Neder land. De bank verstrekte in 1997 voor een bedrag van f 1,9 (1,9) miljard aan nieuwe leningen. Daarvan werd 75% gerealiseerd via de buitenlandse kantoren. Bij hoge, vervroegde aflossingen als gevolg van de lage rentestand werd een nettogroei van de leningportefeuille gerealiseerd met f 0,9 (0,9) miljard tot een totaal van f4,7 (3,8) mil jard. Het nettoresultaat van Nedship Bank steeg tot f 48 (35) mil joen, mede dankzij de verkoop van enkele participaties in scheep vaartprojecten. Schretlen Co. Om vermogende Nederlandse klanten van dienst te kunnen zijn beschikt de Rabobankorganisatie over Schretlen Co. De activitei ten van deze gespecialiseerde private bank bestaan uit vermogens beheer en -advies, beleggingsadvies, alsmede vermogensplanning. De bank zag, mede dankzij het uitstekende beursklimaat en de duw- kracht vanuit de lokale Rabobanken, het door haar beheerde vermo gen met f 2,5 (1,2) miljard stijgen tot f 6,9 (4,4) miljard. Eind 1997 was het klantenbestand gegroeid tot ruim 3.000 (2.100). Het netto resultaat steeg in het verslagjaar van f2 tot f 11 miljoen, na afdracht van f 16 (7) miljoen aanbrengprovisies aan de lokale Rabobanken. De zeer goede financiële resultaten gingen samen met ruime aandacht voor de kwaliteit van de dienstverlening. Uit onderzoek blijkt dat Schretlen Co. met haar dienstverlening hoge cijfers bij haar klanten scoort. Om haar bereikbaarheid te vergroten zal naast een recent geopende vestiging in Antwerpen ook een kantoor in het zuiden van ons land worden geopend. Gilde Investment Management Met Gilde Investment Management beschikt de Rabobankorganisatie over een belangrijk instrument om in de behoefte van klanten aan risicodragend vermogen te voorzien. Gilde is sinds de oprichting in 1982 uitgegroeid tot een toonaangevende Europese speler op dit gebied. De ontwikkeling van Gilde in het verslagjaar was voor spoedig. De investeringsactiviteiten bereikten met f264 (104) miljoen een nieuw record. Gilde financierde management bny-outs van diverse ondernemingen en investeerde in de doorgroei van een groot aantal bedrijven in de informatietechnologie. Door succesvolle desinvesteringen was ook in financiële zin sprake van een goed jaar. Gilde verkocht participaties voor een bedrag van f 72,5 miljoen boven de oorspronkelijke kostprijs. De herstructure ring van de oude naar de nieuwe fondsstructuur werd begin 1997 afgerond. In de nieuwe fondsstructuur wordt gewerkt via zelfstan dig op de markt opererende, gespecialiseerde fondsen. Deze opzet stimuleert de kennisontwikkeling binnen Gilde en verhoogt de herkenbaarheid voor klanten.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 42