de wens zich in de toekomst verder op vendorlease te concentreren. De Nederlandse, primair op de klanten van de Rabobankorganisatie gerichte trade finance-activiteiten worden gecontinueerd en ontwik kelen zich naar tevredenheid. De totale trade finance-omzet nam toe tot f 10,3 (9,0) miljard. De binnenlandse activiteiten van De Lage Landen stonden in het verslagjaar vooral in het teken van een verdere uitbouw van de dienstverlening aan de bedrijfsklanten van de lokale Rabobanken. Deze activiteiten, alsmede die op het gebied van internationale vendorlease, ontwikkelden zich voorspoedig. Het nettoresultaat van De Lage Landen groeide met 30 (5)% tot f 39 (30) miljoen. De Robeco Groep 76 De in 1990 tot stand gekomen alliantie met de Robeco Groep bracht de Rabobankorganisatie in een uitstekende uitgangspositie om in de toenemende vraag naar een breder palet beleggings producten te kunnen voorzien. Om deze ook voor klanten vruchtbare samenwerking een meer duurzaam karakter te geven, hebben beide partners besloten de Robeco Groep economisch in de Rabobankorganisatie te integreren. Daartoe verwierf Rabobank Nederland eind februari 1997 de helft van het kapitaal in de beheermaatschappij van deze wereldwijde vermogensbeheerder, met daaraan gekoppeld het recht om haar belang op termijn tot 100% uit te breiden. Om te waarborgen dat het beheer over het door klanten ingebrachte vermogen onversneden in hun belang wordt gevoerd, werd daarbij overeengekomen dat het beleggingsbeleid van de Robeco Groep onafhankelijk blijft. De Robeco Groep heeft met 1997 een jaar van uitzonderlijke groei achter de rug. Het totale beheerde vermogen, inclusief dat van onroerendgoedbeheerder RoProperty Services, steeg in het verslag jaar met 40% tot f 113,7 (81,3) miljard. Deze stijging vloeide voor f 13,3 miljard voort uit beleggingsresultaten als gevolg van het gunstige klimaat op zowel de aandelen- als de obligatiemarkten. De instroom van nieuwe middelen bedroeg per saldo f 19 miljard. Deze stijging kwam voor een groot deel voort uit het in beheer verkrijgen van een deel van de beleggingsportefeuilles van Interpolis en het Rabobank Pensioenfonds. Ook de acquisitie van Beon Holding NV, een beheerder van vier bedrijfspensioenfondsen droeg aan de stijging bij. Dankzij deze transacties heeft de Robeco Groep haar positie in de institutionele markt belangrijk weten te versterken. Inclusief onroerendgoedbeleggingen bedroeg het voor institutionele beleggers beheerde vermogen ultimo 1997 f 56 miljard. De overname van Beon Holding gaf de Robeco Groep en haar klanten bovendien toegang tot een geavanceerd pensioenadministratie systeem. Daardoor kan in combinatie met het vermogensbeheer een compleet dienstenpakket worden aangeboden aan pensioenfondsen. De resultaten van de Robeco Groep zijn vanaf 25 februari 1997 opgenomen in het resultaat van de Rabobankorganisatie. De bijdrage aan het nettoresultaat was in dit eerste jaar f31 miljoen.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 40