net als in 1996 van een substantieel bedrag - f 45 (58) miljoen - aan coöperatieve winstdeling. Interpolis realiseerde in 1997 met de introductie van de Alles in één Polis een belangrijke verbetering in de dienstverlening aan de klanten van de lokale Rabobanken. Dit product, een pakketpolis met alle schadeverzekeringen onder één polisnummer, biedt de mogelijkheid tot gespreide betaling van de premie en geeft een oplopende premie korting naarmate er meer verzekeringen worden afgenomen. Tevens maakt deze polis het mogelijk schades sneller en efficiënter af te handelen. In het verslagjaar werd aan 600.000 particulier verzekerden een Alles in één Polis verstrekt. In 1998 komt deze polis ook voor bedrijven beschikbaar. Avipol, Q-pol en Potatopol zijn de enigszins cryptische namen van nieuwe onderlinge waarborgmaatschappijen voor agrarische ondernemers. Deze bieden verzekeringen die horen bij respectieve lijk salmonella, quarantaineorganismen en bruinrot. Met de introductie daarvan speelde Interpolis in het verslagjaar in op de behoefte van agrariërs aan een verzekering tegen schade door calamiteiten waarvoor vroeger een beroep op de overheid kon worden gedaan. Interpolis is in 1997 diverse strategische samenwerkingsverbanden aangegaan om te voorzien in de steeds gevarieerder wordende maat schappelijke behoeften. Zo werd met de Stigas Guo Groep, waar onder de Arbo-dienst Stigas, zorgverzekeraar CZ-groep en Adecco Personeelsdiensten, een intentieverklaring getekend voor verregaande samenwerking op het terrein van arbeidsongeschiktheid. Met Cobac Nederland werd een overeenkomst getekend voor de oprichting van een gezamenlijke kredietverzekeraar, NV Interpolis Krediet verzekeringen. Daarmee wordt voorzien in de behoefte van klanten in de voor de Rabobank belangrijke voedingssector aan een betere verzekering tegen debiteurenrisico's. Deze behoefte houdt verband met de in die sector gebruikelijke korte betalingstermijnen. Ook buiten de landsgrenzen was Interpolis actief. Met de Credito Agricola Mutuo Groep (CAM), een coöperatieve landbouwkrediet instelling in Portugal, werd een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Deze voorziet in de levering van standaardlevens verzekeringen aan de klanten van de bij CAM aangesloten lokale Portugese banken. De Lage Landen De Lage Landen richt zich met haar activiteiten op klanten die behoefte hebben aan gespecialiseerde diensten op het gebied van (internationale) vendorlease en trade finance. Vendorlease heeft betrekking op het aanbieden van leasefaciliteiten in samenwerking met producenten van duurzame kapitaalgoederen. In het verslagjaar kon deze kernactiviteit worden uitgebreid via onder meer een pan-Europese samenwerkingsovereenkomst met computerproducent Digital. Mede daardoor en als gevolg van het in 1996 verworven 51%-belang in Agricredit Acceptance Corporation, de financieringsmaatschappij van de Amerikaanse producent van landbouwmachines AGCO, groeide de totale /edseportefeuille van De Lage Landen met 25 (50)% tot f 8,5 (6,8) miljard. Trade finance heeft onder meer betrekking op debiteuren financiering, risicodekking en diensten op het gebied van inter nationaal betalingsverkeer. Vanwege het ontbreken van voldoende distributiemogelijkheden met een internationale oriëntatie besloot De Lage Landen eind 1997 zich op termijn uit de internationale trade finance-markt terug te trekken. Dit houdt tevens verband met

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 39