op de AEX Effectenbeurs en 4 op de Nieuwe Markt Amsterdam (NMAX), de beurs voor relatief jonge, veelbelovende en snelgroei ende ondernemingen. Op het terrein van vastrentende guldenswaarden continueerde Rabobank International haar prominente positie. De bank beschikt als onderdeel van de Rabobankorganisatie over een omvangrijke plaatsingscapaciteit. Dit maakt haar tot een aantrekkelijke partij als lead manager voor guldensleningen. In 1997 plaatste Rabobank International voor een totaalbedrag van f 4,0 (5,9) miljard aan gul densobligaties. Daarvan had 68 (65)% betrekking op leningen voor derden. In het verslagjaar verwierf Rabobank International zich ook in Duitse marken - zowel op het gebied van Pfandbriefe als op het gebied van Eurobonds - een aanzienlijke positie. In totaal ging er in dit verband voor 2,1 miljard D-mark door de boeken van de bank. Ook op het gebied van geavanceerde instrumenten waarmee rente- en valutarisico's voor klanten worden afgedekt, de zogeheten deri vaten, continueerde Rabobank International haar vooraanstaande positie. Uit een enquête onder Europese banken kwam Rabobank International wederom als beste bank op het gebied van renteopties in guldens uit de bus. Ultimo 1997 had het derivatenbedrijf een omvang van f 1.311,9 (855,4) miljard aan onderliggende waarden. Dit bedrag komt overeen met f 24,7 (19,3) miljard aan 'gewone' kredietverlening. International private banking Al sinds het begin van de jaren negentig is private banking een speer punt voor de Rabobank International. Om de activiteiten voor klanten op dat terrein in een stroomversnelling te brengen werd medio 1995 een ambitieus ontwikkelingsplan opgesteld. Het doel was tegen het eind van deze eeuw een portefeuille van f 10 miljard aan beheerd vermogen in de boeken te hebben. Dankzij een combinatie van organische groei en zorgvuldig geselec teerde acquisities kwam deze portefeuille eind 1997 echter al uit op f 11,9 (8,7) miljard. Onderdeel van de internationale private banking-actwiteiten is het /rws?bedrijfDit heeft in het verslagjaar, conform de verwachtingen, een gestage groei laten zien. Het /rasfbedrijf voorziet in de behoefte van klanten aan gestructureerde financiële oplossingen waarbij fiscale aspecten een belangrijke rol spelen.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 37