Het millenniumvraagstuk Het jaar 2000 nadert met rasse schreden. Voor computers is het niet vanzelf sprekend dat ze de overgang naar het nieuwe millennium vanzelf correct uitvoeren. De Rabobank neemt de millenniumproblematiek zeer serieus. Om de continuïteit in de dienstverlening te waarborgen is binnen de bank het 'Project Eeuwwisseling' opgezet. Elk onderdeel van de dienstverlening waarin zich problemen kunnen voor doen wordt geanalyseerd, zo nodig aangepast en vervolgens getest. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar mainframe's en pc's, maar ook naar logistieke toepassingen, zoals liften en niet te vergeten kluizen. Producten zoals Telebankieren worden, indien nodig, tijdig vervangen door een 2000-bestendige versie. Een kwantitatief en kwalitatief goed jaar Samengevat kan worden gesteld dat de Rabobankorganisatie zowel in kwantitatieve als in kwalitatieve zin een goed jaar achter de rug heeft. De sterk toegenomen vraag naar haar diensten en producten toont aan dat zij haar primaire reden van bestaan - toegevoegde waarde scheppen voor klanten - daadwerkelijk inhoud weet te geven. In kwalitatief opzicht vormden de economische integratie van de Robeco Groep, de verdere uitbouw van het Allfinanz-model, de start met het versneld opvoeren van de investment banking-capaciteit en de consensus over de vernieuwde coöperatieve grondslag de hoogtepunten. Het kwantitatieve en kwalitatieve resultaat van 1997 betekent een belangrijke impuls voor de permanente inspanningen die nodig zijn om de Rabobankorganisatie in staat te stellen ook in de komende honderd jaar het klantenbelang voorop te blijven stellen. Corporate governance In het verslagjaar publiceerde de Commissie-Peters haar bevindingen met betrekking tot corporate governance. In haar rapport Corporate Governance in Nederland deed zij veertig aanbevelingen omtrent het bestuur, het toezicht en de rol van kapitaalverschaffers bij ondernemingen. Hoewel de aanbevelingen in eerste instantie betrekking hebben op beursgenoteerde vennootschappen, is het rapport volgens de commissie ook voor andere ondernemingen van belang. Daarbij wordt onder meer gewezen op coöperaties met veel leden. Dit standpunt wordt door de Rabobank onderschreven. Hoewel er duidelijke verschillen tussen vennoot schappen en coöperaties zijn, bestaan er tussen beide soorten rechtspersonen ook belangrijke parallellen, zoals met betrekking tot de wettelijke regeling van het bestuur en het toezicht. De aanbevelingen van de Commissie-Peters zullen, met inachtneming van de coöperatieve rechtsvorm en de specifieke karakteristieken van de Rabobank organisatie, zoveel mogelijk worden overgenomen. Een aantal aanbevelingen, zoals een duidelijker positionering van bestuurstaken en toezichthoudende taken, maakte reeds deel uit van de discussie over de vernieuwing van de coöperatie die inmiddels in statutenwijzigingen vorm heeft gekregen.

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 21