I i Ra Ïm Dankzij een ruime inschrijving daarop liet ook het via de lokale banken in de Robecofondsen belegde vermogen een stijging zien. Alles bij elkaar steeg het door particulieren via de lokale Rabobanken in effecten belegde vermogen in het verslagjaar met 31 (11)% tot f 40 (30) miljard. Ook Schreden Co., de op vermogende Nederlandse klanten gerichte private bank van de Rabobankorganisatie, maakte een sterke groei door. Mede door de inzet van de lokale banken wist Schreden Co., het door haar beheerde vermogen in 1997 met 57 (36)% te laten groeien. Op organisatieniveau - inclusief de Robeco Groep - kwam het totale bedrag aan bewaard en beheerd vermogen uit op f 157,4 miljard. IN EFFECTEN BEHEERD/BEWAARD VERMOGEN RABOBANKORGANISATIE BEDRAGEN IN MILJARD s p b BEWAARD VERMOGEN BEHEERD VERMOGEN Dat klanten prijs stellen op de dienstverlening van de Rabobank organisatie op het gebied van financiële planning, effectenbemidde ling en vermogensbeheer blijkt ook uit de sterke groei van de zoge heten Allfinanz-kasstroom. In het verslagjaar zwol deze stroom van de bij lokale Rabobanken en Schretlen &c Co. nieuw ingelegde mid delen (spaargeld, koopsommen en effectenbeleggingen) aan tot f 17 (12) miljard. Dat de Rabobank in toenemende mate een beleggers- bank wordt, vloeit tevens voort uit de groeiende reputatie van Rabo Securities, het professionele aandelenbedrijf van Rabobank International. Dankzij de expertise van Rabo Securities, de enorme distributiekracht van de lokale Rabobanken en de daarbij behorende marktondersteuning vanuit de Robeco Groep kon in het verslagjaar een zestal succesvolle beursintroducties en aandelenplaatsingen worden verzorgd. Verdere vormgeving Allfinanz-model De Rabobankorganisatie heeft zich ontwikkeld tot een moderne Allfinanz-organisatie die met een ruim scala aan geavanceerde diensten en producten in binnen- en buitenland voorziet in vrijwel alle financiële behoeften van haar klanten. Daartoe heeft zij de afgelopen jaren consequent een koers gevolgd van diversificatie en internationalisatie en vulde zij haar traditionele bankbedrijf aan met een reeks op specifieke financiële terreinen gespecialiseerde bedrijfs onderdelen. Een hoogtepunt in 1997 was in dit verband de econo mische integratie van de Robeco Groep in de Rabobankorganisatie. Nadat daartoe eind februari een 50%-belang en een optie op de resterende aandelen in deze wereldwijde vermogensbeheerder was verworven, werd in de loop van het jaar de verdere vormgeving van het Allfinanz-mode\ ter hand genomen. Daarbij streeft de Rabobankorganisatie naar maximale synergie tussen de diverse bedrijfsonderdelen door concentratie van kennis en vaardigheden, gepaard aan een zo groot mogelijke onderlinge samenwerking. In dat kader werd de Robeco Groep uitgebouwd tot hét centrum van vermogensbeheer van de Rabobankorganisatie. Verzekeringsdochter

Jaarverslagen Rabobank | 1997 | | pagina 19