Secura Belgian Re, een in Brussel gevestigde herverzekeraar. Hier door zal Interpolis haar positie in de markt voor herverzekeringen kunnen versterken. Tegenover de hogere premie-inkomsten van Interpolis stond een versnelling van de kostengroei. Het voorsorteren op de invoering van de euro en het aanpassen van bestaande automatiseringssystemen aan het nieuwe millennium waren hiervan de belangrijkste oorzaken. Ook de meer dan begrote omzetgroei in het levenbedrijf, resulterend in hogere personeelskosten, droeg hiertoe bij. Desondanks steeg het nettoresultaat aanzienlijk met 38 (61)% tot f 209 (151) miljoen. Deze winstsprong was onder meer te danken aan het hogere activi teitenniveau, het uitblijven van calamiteiten op het gebied van schade verzekeringen en aan incidentele meevallers zoals de verkoop van de ziektekostenportefeuille aan de CZ-Groep en een gedeeltelijke vrijval van de voorziening voor arbeidsongeschiktheidsverzekeringen. De Lage Landen De Lage Landen, internationaal actief op het gebied van trade finance en vendorlease, heeft zich in 1996 met name gericht op het zo goed mogelijk benutten van haar Europese netwerk. Vendorlease heeft betrekking op het aanbieden van leasefaciliteiten in samen werking met een producent van duurzame kapitaalgoederen. In het verslagjaar kon deze internationale kernactiviteit worden uitgebreid via onder meer een exclusieve, pan-Europese samenwerkingsover eenkomst met vrachtwagenfabrikant DAF. Voorts werd een 51%-belang verworven in Agricredit Acceptance Corporation, de financieringsmaatschappij van de Amerikaanse producent van land bouwmachines AGCO. Deze onderneming is op haar beurt de moedermaatschappij van Massey Ferguson, de Europese producent van landbouwmachines, waarmee De Lage Landen al sinds 1990 samenwerkt. Met inachtneming van deze per 1 november 1996 afge sloten transactie groeide de leaseportefeuille van De Lage Landen in het verslagjaar met 50 (17)% tot f 6,8 (4,6) miljard. Zonder deze acquisitie zou de groei zijn uitgekomen op 24%. De omzet van trade finance, met producten als debiteurenfinanciering, risico dekking en diensten op het gebied van internationaal betalings verkeer, nam in 1996 toe met 35 (29)% tot f 9,0 (6,7) miljard. De forse volumegroei kwam nog niet tot uiting in een navenante groei van het resultaat. Het nettoresultaat steeg met 5 (21)% tot f 30 (29) min. Zowel hoge uitgaven voor verdere expansie van het netwerk, als onder druk staande marges in een sterk concurrerende markt waren de oorzaak van de bij de volumegroei achterblijvende winstgevendheid. Bovendien is het resultaat van Agricredit Accep tance Corporation slechts voor twee maanden in de cijfers van De Lage Landen begrepen. Nedship Bank De activiteiten van Nedship Bank die voor 85% betrekking hebben op zeevaart en voor 15% op binnenvaart, hebben zich in het ver slagjaar verder geconcentreerd op zeevaart. Dit kwam onder meer tot uiting door de opening van nieuwe kantoren in Londen en Singapore, waardoor de bank thans in de belangrijkste mondiale scheepvaartcentra vertegenwoordigd is. Ook is in het verslagjaar een aanvang gemaakt met de ontwikkeling van activiteiten op het gebied van corporate finance. Aan nieuwe leningen werd een bedrag van f 1,9 (1,3) miljard verstrekt, waarin begrepen de overname van een leningportefeuille van 200 miljoen van de Noorse kredietinstelling SkipsKreditt Foreningen.

Jaarverslagen Rabobank | 1996 | | pagina 39