Rabo Securities verzorgt een converteerbare euro-obligatielening voor Gasunie ter grootte van f 200 miljoen. De lening is aan het einde van de looptijd omwisselbaar in aandelen van de 25 beursgenoteerde bedrijven uit de AEX-index. Rabobank Nederland publiceert in het kader van haar mondiale food- en agri-specialisme een ook bij de internationale pers in het oog springende studie over de wereldhandel in wijn. De conclusie is dat traditionele wijnlanden op hun hoede moeten zijn voor de opkomst van nieuwe aanbieders. - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 De Amsterdamse effectenbeurs blijkt in het eerste kwartaal van 1996 de sterkst gestegen 30 beurs van de wereld, met een stijging van de beursindex met 13,8%. Aan deze sterke stijging liggen hoofdzakelijk de lage rente, de verbeterde winstverwachtingen en de stijging van - 31 maart de dollar ten grondslag. Klant centraal is coöperatieve opdracht De coöperatieve identiteit geeft het 'merk' Rabobank de lading van een daadwerkelijk betrokken bank. Oorspronkelijk diende de kredietcoöperatie om boeren en tuinders te helpen bij de financiering van hun bedrijf en zo de welvaart op het platteland te bevorderen. Later werd de doelstelling uitgebreid tot andere lokale ondernemers. Nu de kredietcoöperatie bezig is zich om te vormen tot een brede coöperatieve financiële dienstverlener, zullen ook andere klanten tot de coöperatieve doelgroep gaan behoren. Ook in deze verruimde doelstelling blijft de Rabobank zich als eigentijdse coöperatie onderscheiden van andere financiële dienst verleners door haar primaire oriëntatie op het belang van klanten. Het klantenbelang is het doel; winst is het middel om dat doel blijvend en zo goed mogelijk te kunnen dienen. De klant centraal stellen is bij de Rabobank daarom niet de invulling van een commercieel concept, maar een opdracht die rechtstreeks voort vloeit uit haar coöperatieve identiteit. De primaire oriëntatie op leden en klanten garandeert dat de bank hun ambities blijvend zal weerspiegelen.

Jaarverslagen Rabobank | 1996 | | pagina 15