Ruim 4.000 bestuurders van onze lokale banken discussieerden in 60 conferenties met elkaar over de vertrekpunten. En hoewel de discussie nog niet is afgerond staat intussen vast dat de Rabobank bezig is zich om te vormen van een klassieke kredietcoöperatie naar een open, brede coöperatieve financiële dienstverlener. In de dienstverlening wordt de coöperatieve ambitie niet meer alleen gericht op zo laag mogelijke krediettarieven voor ondernemers, maar op een breed scala van diensten en produkten die door een Rabobank worden aangeboden. Uitgangspunt blijft de best mogelijke financiële dienstverlening aan leden en andere klanten met een hoog kwaliteitsniveau en zo scherp mogelijke tarieven. Daarnaast zal de Rabobank zich blijven inspannen om onder nemende mensen te helpen bij het realiseren van hun ambities. De bank zal er tevens naar streven mogelijkheden te creëren om doeleinden van plaatselijk en algemeen belang te dienen. De sterke lokale oriëntatie van zelfstandige, plaatselijke Rabobanken blijft niet alleen onveranderlijk het uitgangspunt, maar zal nog worden versterkt. En om dit ook in de toekomst te waarborgen is het gewenst de bestaande ledenbasis van de lokale Rabobanken te verbreden. Verbreding van de zeggenschap en versterking van de lokale oriëntatie in een organisatie waarin de klant niet het middel is maar het doel; dat is de richting die wij met onze coöperatieve bank aan de vooravond van ons honderdjarig bestaan inslaan. Veel mensen zijn in deze overgangstijd naar een nieuw millennium als reactie op de individualisering weer op zoek naar nieuwe verbanden. Ze hebben het gevoel dat de maatschappelijke instituties niet voldoende houvast meer bieden en oriënteren zich daarom meer op hun directe leefomgeving. Ze beseffen dat je moet samenwerken om invloed te kunnen uitoefenen op de dingen die in het dagelijkse leven van belang zijn. De Rabobank past met haar coöperatieve traditie van samenwerken perfect in deze ontwikkeling. Zij beschikt over de structuur, de cultuur en niet te vergeten de mensen om daar adequaat op in te spelen. Het is een bank van en vóór mensen; en die heeft wat ons betreft de toekomst. drs. H.H.F. Wijffels voorzitter van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland W. Meijer voorzitter van de Raad van Beheer van Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 6