Dc vaststelling is geschied, hetzij post voor post, hetzij als benadering hiervan, op ervaringscijfers. Tevens zijn hieronder begrepen nog te betalen schaderegelingskos- ten. De voorziening schaden arbeidsongeschiktheidsverzekering is berekend op actuariële schadereserveringsfactoren, met een rekenrente van 4%. Technische voorzieningen voor verzekeringen waarbij polishouders het beleggingsrisico dragen De verzekeringsverplichtingen voor deze verzekering zijn voor wat betreft de gese pareerde beleggingsdepots berekend overeenkomstig de technische voorziening voor levensverzekering. Voor de overige verzekeringen waarbij polishouders het beleggingsrisico dragen worden de technische voorzieningen berekend op actuele waarde. De technische voorzieningen zijn in de balans opgenomen onder het hoofd voor zieningen. Voorzieningen De voorziening pensioenen heeft betrekking op de medewerkers van het Interpolisconcern die in de pensioenregeling zijn opgenomen. Deze voorziening betreft de contante waarde van de inhaalverplichtingen, berekend volgens de evenredig-deelmethode met een rekenrente van 4%. Toelichting geconsolideerde balans Activa (bedragen in miljoenen guldens) Kasmiddelen 1.188 3.451 Hieronder zijn opgenomen wettige betaalmiddelen, onmiddellijk opeis bare tegoeden bij buitenlandse girodiensten en centrale banken van landen waar onze organisatie is gevestigd, alsmede een vordering op de Nederlandsche Bank inzake de geldmarktkasreserveregeling. Kortlopend overheidspapier 3.012 2.698 Dit betreft schatkistpapier, discontabel dan wel beleenbaar bij de cen trale bank van het land van uitgifte, waarvan de oorspronkelijke looptijd niet langer is dan twee jaar. Van de portefeuille is niet ter vrije beschikking uit hoofde van zeker heidstelling in het kader van geldmarkt- en deviezentransacties 528 De verkrijgingsprijs bedraagt 3.012 De marktwaarde bedraagt 3.013 2.706 Bankiers 43.686 40.058 Hieronder zijn opgenomen vorderingen op bankiers voor zover niet belichaamd in rentedragende waardepapieren. Onder het totaal is begrepen; - Vorderingen op deelnemingen 32 - Achtergestelde vorderingen 28 30 - Vorderingen uit hoofde van leasing 131 De overgedragen activa met terugkoopverplichting bedragen 2.348

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 66