5 De Rabobank en Foster Parents Plan Nederland ondertekenen een meerjarige samen werkingsovereenkomst. De Rabobank zal de komende jaren jaarlijks twee miljoen gulden beschikbaar stellen.Tevens zal zij Foster Parents Plan International helpen bij bepaalde projecten in het veld. 10 november Publikatie van het inflatiecijfer over oktober, dat in deze maand met 1,3% het laagste niveau sinds 1989 bereikt. 11 12 november In aanwezigheid van koningin Beatrix is in de National Gallery of Art in Washington de tentoonstelling van 23 schilderijen van Johannes Vermeer geopend. Dezelfde expositie is 13 in maart 1996 met Rabobanksteun in Het Mauritshuis in Den Haag te zien. 14 november Het Europees Monetair Instituut presenteert zijn tijdschema voor de introductie van de Europese munt. Begin 1998 wordt besloten welke landen in eerste instantie tot de EMU 15 zullen toetreden, waarna op I januari 1999 de munt zijn intrede doet op de financiële markt. Uiterlijk 1 juli 2002 zal de gulden volledig door de Euro zijn vervangen. 17 november Een voortdurende daling van de korte rente noodzaakt DNB tot aanpassing van de voorschotrente tot 3,25%. De voorschotrente komt daardoor 0,25%-punt onder het 18 vergelijkbare Duitse tarief. 20 november De Dow Jones-index eindigt voor het eerst in zijn historie boven de magische grens van 5.000 punten. Het jaar 1995 werd voor veel beleggers dan ook gekenmerkt door hoge 21 koerswinsten. 24 Schretlen &c Co. een belangrijke pijler onder de activiteiten van de Rabobank op dit gebied. Buiten Nederland opereert de bank vanuit haar internationale netwerk met private banking-specialisten op de kantoren in België, Buenos Aires, Cura^ao, Cïuernsey, Hongkong, Luxemburg, Sao Paulo, Singapore en Zürich. Risicomanagement De groeiende vraag van klanten naar meer innovatieve financiële instrumenten en de toenemende beweeglijkheid van de financiële markten vereisen een adequate beheersing van de risico's. Geavanceerde geautomatiseerde systemen en modellen leveren de daartoe benodigde managementinformatie. In het verslagjaar heeft de Rabobank veel energie gestoken in de perfectionering van het management van risico's uit handelsactiviteiten. Zo kreeg de organisatiestructuur om deze risico's op een effectieve manier te beheersen haar definitieve vorm, waarbij rekening is gehouden met de richtlijnen van de toezichthouders. In het kader van deze struc tuur is een Market Risk Management Committee opgericht dat het marktrisicobe- leid vaststelt op basis van periodieke informatie over de omvang en aard van de aan de handelsactiviteiten verbonden marktrisico's. Een soortgelijke rol vervullen de Kredietcommissie en de Bankencommissie in relatie tot kredietrisico's. Voorts is een eenheid Market Risk Control opgezet. Deze eenheid opereert onafhankelijk van de commerciële afdelingen en is belast met het dagelijks monitoren van de aan interne richtlijnen en limietstructuren getoetste risico's en resultaten, alsmede de rapportage daarover aan het management. In de wijze van risicometing werd in het verslagjaar aanzienlijke progressie geboekt. Door gebruikmaking van de zoge heten Value at Risk-methode kunnen de prijs- en waardeschommelingen die zich met een bepaalde waarschijnlijkheid voordoen worden uitgedrukt in één getal. Te zamen met de al bestaande methoden vormt dit een effectief instrument om marktrisico's te beheersen.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 49