16 Onder de naam Rabobank Beleggingslijn opent de Rabobank een telefonische advies- 18 oktober dienst voor beleggers. 19 oktober In Zwolle vindt de eindmanifestatie van het begin 1994 door de stichting 'Ter Zake'opgestarte Nationaal Landbouwdebat plaats. Het debat heeft een proces van bewustwording op gang 20 gebracht om zo bij te dragen aan de noodzakelijke vernieuwing in de agrarische sector. 26 oktober Introductie van de 'Chipknip'in Arnhem. Dit betaalmiddel zal in de toekomst waarschijn lijk een groot deel van de betalingen in bankbiljetten en muntgeld gaan overnemen. 30 oktober Tijdens de Nederlandse agrarische missie naar China opent minister Van Aartsen van Landbouw de nieuwe Rabobankvestiging in Beijing. Daarnaast worden door de Rabobank voor f300 miljoen gulden aan exportfinancieringen afgesloten. 1 november De Rabobank introduceert het Overbruggingsplan. Deze verzekering zorgt dat iemand in een financieel mindere periode, bijvoorbeeld bij arbeidsongeschiktheid of werkloos- 2 heid, toch aan de verplichtingen van zijn hypotheek kan blijven voldoen. nale specialisatie. De bank is daarbij als projectfinancier vooral actief in Australazië met speciale teams die vanuit Singapore, Hongkong en Sydney opereren. Geld- en kapitaalmarktactiviteiten Op de nationale en internationale geld- en kapitaalmarkten is de Rabobank een speler van betekenis. Door haar internationaal hoog gewaardeerde kredietwaardigheid is zij wereldwijd een veel gevraagde partij om zaken mee te doen. Mede inspelend op het eerdergenoemde proces van desintermediatie heeft de Rabobank in de afgelopen jaren haar positie op de financiële markten aanzienlijk weten te versterken. Behalve op de grote ondernemingen in de sectoren waarop de bank zich heeft gespecialiseerd, richt zij zich met haar geld- en kapitaal marktactiviteiten op institutionele beleggers, collega-banken, over heden, de klanten van investment management en de eigen onder delen van de Rabobankorganisatie. Deze activiteiten hebben grofweg betrekking op: de uitgifte voor derden en voor de bank zelf van vastrentend schuldpapier; de uitgifte voor derden van aandelen; de advisering over en de verhandeling van obligaties en aandelen; de advisering over en de verhandeling van instrumenten voor de beheersing van rente- en valutarisico's. De Rabobank bleef in het verslagjaar onverminderd sterk op het gebied van vastrentende waarden. De bank treedt regelmatig op als leadmanager bij Euro-obligatieleningen. Op de ranglijst van door internationale banken gearrangeerde guldensleningen bezet de

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 47