25 26 Europees commissaris De Silguy spreekt tijdens een door de Rabobank georganiseerd symposium over de EMU over de scenario's die tot invoering van de nieuwe Europese 27 september munt moeten leiden. 28 september Onder de naam Groenrente Fund introduceren de Rabobank en de Robeco Groep als eerste een beleggingsfonds dat onder gunstige fiscale voorwaarden gaat beleggen in 29 milieuvriendelijke projecten. Op 16 oktober wordt de inschrijving wegens de grote belangstelling voortijdig gesloten. Klanten hebben dan al voor het maximale bedrag 30 van f 450 miljoen gulden ingelegd. - 1 - 2 - 3 4 oktober Als eerste komt de Rabobank met call en put warrants op de Midkap-index. Deze gewogen index, gebaseerd op de koersen van aandelen van 25 middelgrote 5 Nederlandse ondernemingen, is dezelfde dag op de EOE-Optiebeurs geïntroduceerd. - 7 10 oktober De Rabobank Breda is als eerste plaatselijke Rabobank met een zogeheten TrefPunt aan wezig op Internet. Zo'n TrefPunt fungeert als een discussieplatform en informatiebron 11 over lokale aangelegenheden. - 12 13 - 14 Steeds meer ondernemingen wenden zich met de uitgifte van waar depapier rechtstreeks tot de financiële markten. Deze zogeheten desintermediatie gaat ten koste van de klassieke vorm van bankieren. Daar komt bij dat deze ontwikkeling voor een deel wordt ingegeven door de opkomst van nieuwe, niet-bancaire marktpartijen, waardoor de concurrentie toeneemt. Internationale focus blijkt ook uit resultaat Ondanks alle turbulentie boekte het bankbedrijf van Rabobank Nederland in het verslagjaar een zeer tevredenstellend resultaat. Door maatwerkconstructies waarmee het Centrale Bankbedrijf zorg draagt voor optimale financieringsoplossingen voor klanten heeft de bank haar positie in de markt van het grote bedrijfsleven aan zienlijk kunnen versterken. Dat de Rabobank inmiddels een duidelijke internationale focus heeft blijkt ook uit de cijfers: meer dan de helft van het brutoresul- taat van het Centrale Bankbedrijf werd in het buitenland gereali seerd. Het wereldwijde kantorennet speelt daarbij een grote rol. De Rabobank beschikt inmiddels over een internationaal netwerk van 77 (64) vestigingen in 31 (28) landen. In 1995 kwamen er nieuwe kantoren in onder meer Taipei, Melbourne, Beijing, Atlanta en - in het kader van de private banking-activiteiten - in het Belgische Turnhout. De al langer bestaande vestigingen in Italië en Brazilië kregen een volwaardige banklicentie. Het netwerk van de in 1994 overgenomen Primary and Industry Bank of Australia (PIBA) werd uitgebreid van 9 naar 16 kantoren. De activiteiten van deze op de top van de agrarische bedrijven in Australië en Nieuw- Zeeland gerichte bank ontwikkelden zich boven verwachting. In Polen werd eind vorig jaar de vergunning afgegeven voor een

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 44