informatisering en telecommunicatie. Het manifesteert zich in een grote onderlinge verwevenheid en toenemende transparantie van markten. Als onderdeel van dit proces voltrekt zich de vorming van een drietal economische blokken - Europa, Noord- en Zuid- Amerika en Australazië - met een sterke economische activiteit, zowel binnen als tussen deze blokken. De belangstelling voor de exclusief door de Rabobank gesponsorde Vermeer-tentoonstelling in het Mauritshuis was al tijdens de voorverkoop overweldigend. Het evenement biedt de gelegenheid duizenden van onze relaties in een heel andere omgeving te ontmoeten. In Europa zien we dat binnen de Europese Unie meer dan 70% van de handelsstromen betrekking heeft op transacties tussen de afzon derlijke lidstaten. Binnen de Amerika's en Australazië is dat respec tievelijk 20 en 50%. Het overige heeft voor het merendeel betrek king op de handel tussen de blokken. Een centrale rol bij deze economische blokvorming spelen de drie belangrijkste wereld valuta's: de US-Dollar, de D-Mark en de Yen. Ruim twee derde van alle financiële transacties wordt afgewikkeld in een van deze mun ten, ongeacht of het gaat om valutahandel, kapitaalstromen of het aanhouden van reserves bij de centrale banken. Deze situatie wordt nog versterkt omdat de beoogde 'Euro' straks de D-Mark als een van de belangrijkste wereldvaluta's zal gaan overvleugelen. Ook andere ontwikkelingen, zoals de toename van securitization, vergen van het Centrale Bankbedrijf een aangescherpte markt oriëntatie.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 43